39.8 C
شهر مقدس قم
۲۴ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار عمومی

تقدیر از خانواده شهید غلامپور و کشتی‌گیر المپیکی قم

در آیین افتتاح و بهره‌برداری از مجموعه ورزشی سردار شهید اکبر غلامپور از خانواده این شهید و کشتی‌گیر المپیکی قم تقدیر شد.

به گزارش شهرنیوز، در آیین افتتاح و بهره‌برداری از مجموعه ورزشی سردار شهید اکبر غلامپور که همزمان با هفته دفاع مقدس به عنوان نخستین رویداد کنگره ملی ۶ هزار شهید استان قم با حضور احمد امیرآبادی فراهانی و حجت‌الاسلام والمسلمین مجتبی ذوالنور نمایندگان مردم قم در مجلس شورای اسلامی، دکترسیدمرتضی سقائیان‌نژاد شهردار قم، سرهنگ بیطرفان جانشین سپاه امام علی بن ابیطالب(ع)، مدیران استان و اعضای شورای اسلامی شهر در سالن همایش مجتمع فرهنگی حضرت معصومه(س) برگزار شد، از خانواده سردار شهید غلامپور تقدیر شد.

این تقدیر با حضور مادر و برادر این سردار شهید انجام شد. شهید غلامپور متولد بهمن ماه سال ۱۳۴۱ در قم است که اسفندماه ۱۳۶۳ در اثر اصابت گلوله به ناحیه پهلو در عملیات بدر که با رمز یا فاطمه‌الزهرا(س) برگزار شد در شرق دجله به شهادت رسید. پیکر این شهید در گلزار شهدای علی‌بن جعفر(ع) قم به خاک سپرده شده است.

همچنین در این مراسم با حضور شهردار قم، نمایندگان مردم در مجلس و اعضای شورای اسلامی شهر و مدیران استان از علیرضا نجاتی کشتی‌گیر فرنگی‌کار تیم ملی ایران تقدیر به عمل آمد. نجاتی که در مسابقات قهرمانی کشتی جهان ۲۰۱۹ در وزن ۶۰ کیلوگرم به مدال برنز دست یافت توانست با صعود به مرحله نیمه‌نهایی سهمیه المپیک تابستانی ۲۰۲۰ را کسب کند.