35.9 C
شهر مقدس قم
۲۳ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار عمومی

کنگره ملی ۶۰۰۰ شهید استان قم سال آینده برگزار می‌شود/تقدیر از خدمات مدیریت شهری در گرامیداشت شهدا

جانشین سپاه امام علی‌بن ابیطالب(ع) به برنامه برگزاری کنگره شهدای استان در سال‌ آینده اشاره کرد و گفت: قم نخستین استان پیشرو در برگزاری کنگره‌های گرامیداشت شهدا بوده و بعد از گذشت این دوره در دوره دوم نیز قم نخستین استان است.

به گزارش شهرنیوز، سرهنگ احمد بیطرفان ظهر امروز در آیین افتتاح و بهره‌برداری از مجموعه ورزشی سردار شهید اکبر غلامپور که همزمان با هفته دفاع مقدس به عنوان نخستین رویداد کنگره ملی ۶ هزار شهید استان قم در سالن همایش مجتمع فرهنگی حضرت معصومه(س) برگزار شد، ضمن تقدیر از شهردار قم و تیم مدیریت شهری که در راستای خدمت به زائرین و مجاورین شهر کریمه اهل بیت(ع) فعالیت می‌کنند اظهار کرد: هفته دفاع مقدس با ایام ماه محرم و عزاداری اباعبدالله الحسین(ع) همزمان شده و تجلیل بسیار ویژه‌ای در این ایام از جایگاه شهدا در حال انجام است.

جانشین سپاه امام علی‌بن ابیطالب(ع)با اشاره به خدمات بی‌نظیر شهرداری قم در سال‌های اخیر، تصریح کرد: این کارهایی که در سال‌های اخیر، توسط تیم مدیریت شهری انجام شده باید اطلاع‌رسانی شده و مردم از آنها مطلع شوند.

بیطرفان به برنامه برگزاری کنگره شهدای استان در سال‌ آینده اشاره کرد و افزود: قم نخستین استان پیشرو در برگزاری کنگره‌های گرامیداشت شهدا بوده و بعد از گذشت این دوره، در دوره دوم نیز قم نخستین استان است.

وی با تاکید بر تقدیم ۴۰۰ شهید از استان قم در قالب لشکرهای فاطمیون، زینبیون، لشکر عملیاتی علی‌بن ابیطالب و غیره گفت: شاهد گرامیداشت ویژه این شهدا با اقدام مطلوب شهرداری و سازمان آرامستان‌ها در آرامستان بهشت معصومه هستیم.

جانشین سپاه امام علی‌بن ابیطالب(ع)به آغاز برنامه‌های کنگره شهدای استان از مردادماه امسال، گفت: افتتاح این مجموعه ورزشی نخستین رویداد کنگره است و در ادامه باقی برنامه‌های مرتبط با شهدا با همین عنوان برپا خواهد شد.

بیطرفان با تاکید بر اینکه امروز خدمت به مردم گامی در راستای مبارزه با استکبار است، افزود: رهبری نبرد امروز در مسیر مقابله با استکبار را همین خدمت به مردم می‌دانند و این توفیق بزرگ نصیب تیم مدیریت شهری شده که خدمات ارزنده‌ای به مردم ارائه می‌کنند؛ در دفاع مقدس آتش و کشته‌ها معلوم بود اما در شرایط امروز مبارزه به صورتی است که آتش آن پنهان بوده و کشته‌های آنان نیز جزو مخاطبان فضای مجازی است.

وی خاطرنشان کرد: ما باید به دنبال غنی‌سازی اوقات فراغت جوانان با احداث فضاهای فرهنگی و ورزشی باشیم تا درگیر آسیب‌های فضای مجازی نشوند.