30.7 C
شهر مقدس قم
۲۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار منطقه 6

توزیع ۲۰ هزار تن آسفالت از ابتدای سال جاری در منطقه ۶

شهردار منطقه شش قم گفت: سال گذشته 40 هزار تن توزیع آسفالت صورت گرفت و امسال تاکنون 20 هزار تن توزیع داشتیم و اولویت شبکه معابر اصلی بوده است.

به گزارش شهرنیوز، علی حاتمی‌فرد ظهر امروز در آیین افتتاح و بهره‌برداری از مجموعه ورزشی سردار شهید اکبر غلامپور که همزمان با هفته دفاع مقدس به عنوان نخستین رویداد کنگره ملی ۶ هزار شهید استان قم در سالن همایش مجتمع فرهنگی حضرت معصومه(س) برگزار شد، با بیان اینکه منطقه ۶ بالغ بر ۲۱۲ هزار نفر جمعیت دارد، اظهار کرد: بیش از این جمعیت در سیستم خدماتی، خدمات از شهرداری می‌گیرند.

شهردار منطقه شش قم یکی از مشکلات منطقه را کمبود سرانه‌های خدماتی و رفاهی عنوان کرد و افزود: تلاش داریم با توجه به اهدافی که در سند راهبردی شهرداری برای منطقه پیش‌بینی شده خدمات مطلوبی را متناسب با نیاز مردم به آنها ارائه کنیم.

حاتمی فرد با تاکید بر اینکه برنامه‌ای منطقه بر اساس دانش‌محوری و مردم‌مداری برنامه‌ریزی شده است، گفت: اهداف سند راهبردی از جمله در حوزه مدیریت شهری، شهرسازی، فرهنگی و ورزشی و غیره در اولویت کاری شهرداری در منطقه قرار دارد.

وی اتمام پروژه‌های نیمه تمام را اولویت منطقه دانست و افزود: افزایش سرانه‌های فضای سبز و ورزشی جزو مهم‌ترین نیازهای منطقه است که در این راستا گام‌های خوبی برداشته ایم.

شهردار منطقه شش قم با اشاره به مهم‌ترین پروژه‌های منطقه، گفت: ۴ ایستگاه مترو در منطقه ۶ قرار دارد و دپو آن نیز با ۴۰ هکتار مساحت در این منطقه واقع شده که عملیات عمرانی آن در حال پیشرفت است.

حاتمی‌فرد به وضعیت پروژه ورودی جعفریه اشاره کرد و افزود: یکی از مطالبات مردم منطقه این پروژه بود و در سه فاز محور جعفریه، پل تابلیه و زیرگذر و پل کمربندی امام علی در دستور کار قرار گرفته است.

وی به آزادسازی و تملکات پرو‌ژه‌های دیگر منطقه اشاره کرد و افزود: آزادسازی پروژه بلوار کارگر انجام شد و امسال ادامه آن در دستور کار قرار دارد؛ تملکات پروژه شهید امامی و شهید فهیمی نیز در دستور کار است.

شهردار منطقه شش قم با تاکید بر پروژه‌های سیما و منظر شهری در منطقه، خاطرنشان کرد: بحث خدمات شهری و آسفالت جزو مطالبات اصلی مردم است؛ سال گذشته ۴۰ هزار تن توزیع آسفالت صورت گرفت و امسال تاکنون ۲۰ هزار تن توزیع داشتیم و اولویت شبکه معابر اصلی بوده است.

حاتمی‌فرد با اشاره به جمع‌آوری دست‌فروشان و عاملین سد معبر میدان نبوت، تصریح کرد: مطالبه اجتماعی زیادی در این خصوص داشتیم که به تازگی جمع‌آوری آنها صورت گرفت؛ در حوزه جمع‌آوری و انتقال آهن‌فروشان نیز اقدامی ویژه انجام گرفت.