35.9 C
شهر مقدس قم
۲۳ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

عملیات احداث شهربازی بزرگ بوستان علوی قم آغاز شد

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم از آغاز عملیات احداث شهربازی بزرگ بوستان علوی با شش میلیارد تومان سرمایه‌گذاری خبر داد.

پیام جوادیان با بیان لزوم ساخت فضاهای تفریحی در شهر قم برای شهروندان و همچنین مسافرین و زائرین، اظهار داشت: شهر قم از نظر فضاهای تفریحی امکانات کمی دارد که برنامه‌ریزی‌ها به‌ منظور رفع این کمبود یکی از اولویت‌های در این سازمان است.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم احداث شهربازی را یکی از اولویت‌های سازمان دانست و گفت: با توجه به عدم موفقیت بهره‌بردار قبلی شهربازی بوستان علوی، پیگیری‌های لازم به‌ منظور احیای شهربازی بوستان علوی در دستور کار قرار گرفت و پس از تلاش‌های همکاران در واحد حقوقی سازمان، مجوز تخلیه و سلب مالکیت شهربازی از بهره‌بردار قبلی اخذ و قرارداد جدید سرمایه‌گذاری منعقد شد.

جوادیان رقم سرمایه‌گذاری بهره‌بردار جدید را شش میلیارد تومان اعلام و ابراز کرد: ساخت و تجهیز شهربازی در فضایی بیش از ۶ هزار مترمربع طراحی‌ شده که یک هزار مترمربع آن سرپوشیده است.

وی از پایان فاز نخست شهربازی تا پایان امسال خبر داد و خاطرنشان کرد: در حال حاضر تخلیه و دمونتاژ وسایل موجود شهربازی علوی آغاز شده و در مرحله بعد خاک‌برداری و حذف کاربری‌های فرسوده و آماده‌سازی زیرساخت اجرایی شهربازی علوی انجام می‌شود.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم تصریح کرد: در فاز نخست شهربازی نصب حداقل ۱۰ وسیله بازی از جمله ماشین برقی، تاب لوکس، قطار کودک، چرخ فلک سینما سه‌بعدی در قرارداد لحاظ شده و در فاز دوم آن قالیچه علاءالدین، موتور کراس، رنجر و غیره نصب و اجرا می‌شود.

جوادیان با تأکید بر نصب دستگاه‌های استاندارد و به‌روز، بیان کرد: به علت تحریم‌های موجود و عدم پشتیبانی شرکت‌های تولیدکننده خارجی برای تجهیز شهربازی و با هدف حمایت از تولیدکنندگان داخلی مقرر شد در احداث این مجموعه از دستگاه‌های استاندارد تولید داخل استفاده شود.