31.4 C
شهر مقدس قم
۲۴ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

فعالیت ۴۵ غرفه جمع‌ آوری پسماند خشک در قم

مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم از فعالیت ۴۵ غرفه جمع آوری پسماند خشک در این شهر خبر داد.

سید عبدالله میرابراهیمی با بیان اینکه آموزش‌های لازم در خصوص تفکیک زباله از مبدأ در ادارات قم در حال انجام است، افزود: علاوه بر ارائه آموزش‌های لازم، ادارات استان به مخازن پسماند خشک مجهز و پسماند خشک در پایان ساعت اداری از ادارات جمع آوری می‌شوند.

مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم با بیان اینکه آموزش اصناف در خصوص تفکیک زباله از مبدأ در مناطق یک، هفت و چهار انجام شده است،‌ تصریح کرد: در این طرح آموزشگران آموزش‌های لازم در خصوص نحوه مشارکت در تفکیک زباله از مبدأ یاد می‌گیرند.

میرابراهیمی تصریح کرد: آموزشگران سازمان در مساجد شیوه‌های مدیریت پسماند را به مردم آموزش می‌دهند.

وی گفت: ۴۵ غرفه جمع آوری پسماند در سطح شهر روزانه به مدت هشت تا ۱۰ ساعت فعالیت می‌کنند.

مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم افزود: خودروهای مخصوص نیز با مراجعه به درب منازل پسماند خشک را جمع‌آوری می‌کنند.

میرابراهیمی گفت: هر چه سعی کنیم مشارکت مردم در تفکیک پسماند خشک از مبدأ بیشتر شود علاوه بر اینکه به حفظ محیط زیست کمک شایانی می‌شود، از نظر اقتصادی نیز بسیار مقرون به صرفه است.

وی افزود: برخی از خودروها به صورت هفتگی پسماند خشک را جمع‌آوری می‌کنند و خودروهای معابر پسماند خشک را از اصناف و ادارات به صورت روزانه جمع آوری کرده و خودروهای پیشرو  از ساعت پنج بعد از ظهر به بعد برای دریافت پسماند خشک از شهروندان فعالیت می‌کنند.