32.5 C
شهر مقدس قم
۲۹ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شورا

۱۲۹۳ شهید بین المللی در قم مدفون هستند

رئیس ستاد کنگره شهدای قم گفت: یک هزار و ۲۹۳ شهید از ۹ کشور جهان در قم مدفون هستند که باید اقدامات فرهنگی برای معرفی آنان در کشور صورت گیرد.

احمد حاجی زاده در یکصد و دوازدهمین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر قم در ساختمان شهید باکری این شورا، با بیان اینکه ۸۰ کشور در جنگ تحمیلی در مقابل ایران اسلامی به  عراق کمک کرد، ‌اظهار داشت:‌ پاره های تن ملت و بهترین جوانان کشور بودند که جان خود را فدای آرمان ها و ارزش های انقلاب و اسلام کردند که باید این میراث شهدا را زنده نگهداشت.

رئیس ستاد کنگره شهدای قم، دفاع مقدس را گنجینه ای ارزشمند دانست و تاکید کرد: دشمن در جنگ نظامی از جمهوری اسلامی شکست خورده است و این موجب شده تا آنها تمام توان خود را در جنگ نرم و فرهنگی متمرکز کرده اند.

حاجی زاده با بیان اینکه وظیفه کنگره شهدا، رساندن صدای شهدا به گوش مسئولان، مردم و نسل های آینده است، تاکید کرد: یکی از وظایف ترسیم شده برای کنگره شهدا، تولید آثار ماندگار فرهنگی است تا این آثار برای دهها سال جریان ساز فرهنگی در کشور باشند.

وی تاکید کرد: ۸۰ درصد جوانان قم به طور میانگین بیش از ۲ ساعت در فضای مجازی وقت سپری می کنند که این موضوع نشان از اهمیت توجه به تولید محتوا در فضای مجازی دارد.

رئیس ستاد کنگره شهدای قم با اشاره به بستر سازی برای حضور و نقش آفرینی مردم، افزود: موسسه های فرهنگی بزرگی در قم وجود دارد که در حوزه شهدا کار می کنند ولی این موسسه ها در سطح کشور فعالیت داشته و نسبت به قم بی توجه هستند.

حاجی زاده افزود: نخستین کنگره شهدای قم در سال ۷۷ ترتیب یافته و با برنامه ریزی انجام شده پیش بینی می‌شود تا دومین کنگره شهدا قم در بهمن ماه ۱۳۹۹ انجام شود که برگزاری باشکوه و اثرگذار این کنگره نیاز به ورود همه مجموعه های شهری و استانی قم دارد.