37.5 C
شهر مقدس قم
۲۱ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

۱۵۰ دستگاه اتوبوس غیرمجاز در قم مشغول فعالیت هستند

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری قم با بیان اینکه بیش از ۱۵۰ دستگاه اتوبوس غیرمجاز در قم در حال فعالیت هستند، گفت: این اتوبوس‌ها نظم شهر را به‌هم‌ریخته‌اند و به‌صورت غیرمجاز در سطح شهر در حال فعالیت هستند.

امیر یزدی با اشاره به بالا بودن زمان سفر در برخی خطوط اتوبوسرانی سطح شهر، اظهار داشت: در طرح بازنگری و اصلاح خطوط این مشکل را حل خواهد شد که طرح بازنگری به‌زودی اجرا می‌شود.

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری قم با بیان اینکه در طرح اصلاح خطوط برخی مسیرها باید فقط برای اتوبوس اختصاص یابد، افزود: در طرح جدید، رینگ ایزوله شده اتوبوس پیش‌بینی‌شده که کاملاً بسته بوده و به‌غیراز ورودی ایستگاه‌ها، هیچ راهی برای ورود و خروج غیر از اتوبوس وجود نداشته باشد.

یزدی یکی از مشکلات را نبود پایانه‌ای جهت پارک اتوبوس‌ها عنوان و تصریح کرد: اتوبوس‌های بخش خصوصی هر جای شهر که بخواهند می‌توانند پارک کنند و این مسئله مشکلات زیادی در سطح شهر به وجود آورده است؛ به همین دلیل در حال گرفتن زمینی از شهرداری برای احداث پایانه برای پارک اتوبوس‌ها هستیم.

وی خاطرنشان کرد: با احداث این پایانه، اتوبوس‌های ملکی و سند آزاد و شخصی می‌توانند به این پایانه مراجعه کنند و در ساعاتی که مسافر نیست بازرسان به آن‌ها استراحت بدهند تا دوباره به کار مشغول شوند.

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری قم، تردد اتوبوس‌های دربستی در سطح شهر را غیرقانونی دانست و گفت: اتوبوس‌های دربستی نظم شهر را به‌ هم‌ ریخته‌اند و به هیچ جا هم حاضر به پاسخگویی نیستند، زیرا هر اتوبوس و یا مینی‌بوسی تحت هر عنوان بخواهد که در سطح شهر تردد داشته باشد باید از سازمان اتوبوسرانی مجوز داشته باشند

یزدی با بیان اینکه بیش از ۱۵۰ دستگاه اتوبوس غیرمجاز در قم در حال فعالیت هستند که نظم شهر را به‌ هم‌ ریخته‌اند، اضافه کرد: این اتوبوس‌ها به‌صورت غیرمجاز در سطح شهر در حال فعالیت هستند.