9.5 C
شهر مقدس قم
۲ اسفند ۱۳۹۸
ورود / عضویت
بازنشر

رژه نیروهای مسلح استان قم به مناسبت هفته دفاع مقدس برگزار شد‌

هم‌زمان با فرارسیدن هفته دفاع مقدس، رژه نیروهای مسلح استان قم با حضور شهردار قم و جمعی از مسئولان استان برگزار شد.

هم‌زمان با فرارسیدن هفته دفاع مقدس، رژه نیروهای مسلح استان قم پیش از امروز با حضور مسئولان استانی و کشوری در بلوار پیامبر اعظم(ص) برگزار شد.

این مراسم با حضور آیت‌الله علیرضا اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور و امام‌جمعه قم، احمد امیرآبادی فراهانی عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی، حجت‌الاسلام ذوالنور رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، سردار شاه‌چراغی فرمانده سپاه علی بن ابی‌طالب(ع) استان قم، بهرام سرمست استاندار قم، دکتر سید مرتضی سقائیان نژاد شهردار قم، مرتضی حیدری فرماندار قم و جمعی از فرماندهان و مسئولان استانی برگزار و در آن سردار شاه‌چراغی و آیت‌الله اعرافی به ایراد سخن پرداختند.

در این مراسم، سردار محمدتقی شاه‌چراغی فرمانده سپاه علی بن ابی‌طالب(ع) استان قم ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس، اظهار داشت: زنان و مردان این کشور با حضور خود در هشت سال دفاع مقدس روزهای زیبایی آفریدند که در هیچ صحنه‌ای نمی‌توان آن را دید.

در ادامه مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور، اظهار داشت: ملت بزرگ ایران افتخار دارند که با فرماندهی ولی‌فقیه زمان خود یک قطعه تاریخی را با سرافرازی بگذرانند، همچنان در برابر این قطعه درخشان تاریخی مدیون و بدهکار هستیم و هنوز هم قدر آن ناشناخته است.

آیت‌الله اعرافی با تأکید بر اینکه امواج دفاع مقدس فراتر از مرزهای ایران گسترده شده است، گفت: دفاع مقدس برای شاید برای اولین بار بعد از صدر اسلام بود که الگوی لشکر و سپاه الهی را نشان داد، ما در تاریخ و مجالسمان از عاشورا و دستاوردهای عظیم آن می‌گفتیم اما در دفاع مقدس آن حقایق تاریخی را در عمل دیدیم.