31 C
شهر مقدس قم
۲۱ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

۱۱۰ دوربین نظارتی بر ظرفیت مرکز مدیریت هوشمند ترافیک شهرداری قم افزوده می‌شود

رئیس مرکز هوشمندسازی ترافیک شهرداری قم گفت: امسال 110 دوربین نظارتی بر ظرفیت مرکز مدیریت هوشمند ترافیک شهر قم افزوده می‌شود.

اکبر قلیچ امروز ظهر امروز در نشست خبری معاونین خدمات شهری و حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم در آستانه آغاز سال تحصیلی جدید و هفته دفاع مقدس با اشاره به فعالیت‌های مرکز کننترل هوشمند و نحوه اجرای دوربین‌ها، عنوان کرد: این مرکز در سال ۹۲ افتتاح شد و از آذرماه ۹۳ ساختمان فعلی به بهره‌برداری رسید.

رئیس مرکز مدیریت هوشمند ترافیک شهرداری قم افزود: شروع کار مرکز با ۱۵ دوربین نظارتی و ۷ سامانه کنترلی در هسته مرکزی شهر و ۲ سامانه ثبت سرعت در بلوار غدیر بود و ۳ سامانه تردد شمار در ۷۲ تن و عوارضی و پارکسوار شمالی نیز فعال بود.

قلیچ اظهار کرد: با توجه به اقدامات و مطالعات در سال‌های بعد، این تعداد دوربین و سامانه افزایش یافت و در سال جاری ۹۵ دوربین نظارتی در سطح شهر نصب شده که در این میان ۷۵ مورد فعال است و ۲۰ دوربین دیگر به زودی به بهره‌برداری کامل می‌رسد.

وی بیان کرد: افق ما در برنامه قم ۱۴۰۰ تعداد ۲۵۰ دوربین فعال در سطح شهر قم است و طبق قرارداد با سازمان فناوری اطلاعات، امسال ۱۱۰ دوربین نظارتی بر ظرفیت مرکز کنترل هوشمند قم افزوده می‌شود، تجهیزات این دوربین‌ها به طور کامل خریداری شده و تا پایان سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد.

رئیس مرکز مدیریت هوشمند ترافیک شهرداری قم گفت: این تجهیزات در حوزه ثبت تخلف، تردد شمار و ثبت پلاک اهمیت زیادی دارند همچنین محدوده هسته مرکزی شهر را با ۱۲ دروازه پایش، نوسازی کرده‌ایم که عملیات اجرایی آن در حال انجام است.

قلیچ عنوان کرد: سامانه بلوار آیت‌الله بروجردی به‌تازگی راه‌اندازی شده است و در همین مدت کوتاه نقش بسزائی در کاهش تحلفات حادثه‌ساز در این مسیر را داشته است.

وی توضیح داد: از دهم تیر ماه سال جاری و نصب ۶ سامانه ثبت سرعت در بلوار آیت الله بروجردی، هیچ حادثه‌ای تاکنون ثبت نشده است که این امر نشان می دهد سامانه‌های هوشمند در کاهش تصادفات و تلفات جایگاه مهمی دارد.