36 C
شهر مقدس قم
۲۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار معاونت ها

فضاسازی‌های متناسب با هفته دفاع مقدس و بازگشایی مدارس در سطح شهر قم

معاون خدمات شهری شهرداری قم گفت: فضاسازی‌های متناسب با هفته دفاع مقدس و آغاز سال تحصیلی جدید در سطح شهر قم و در آستانه مهر ماه انجام گرفته است.

سید امیر سامع ظهر امروز در نشست خبری معاونین خدمات شهری و حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم در آستانه آغاز سال تحصیلی جدید و هفته دفاع مقدس با اشاره به مناسبت‌های پیش رو، اظهار کرد: هفته دفاع مقدس و بازگشایی مدارس را طی روزهای آتی شاهد هستیم، فضاسازی‌های متناسب با این مناسبت‌ها را در شهر قم انجام دادیم، در این راستا نصب نماد بدرقه در زیرگذر بسیج صورت گرفته است.

معاون خدمات شهری و امور اجتماعی شهرداری قم ادامه داد: اکثر معابر شهر قم به نام شهدا مزین شده است و علاوه بر آن‌هم دیوارنگارهایی از چهره‌های شهدای شاخص را در شهر اجرا کردیم.

سامع افزود: شهرداری در برپایی نمایشگاه دفاع مقدس همکاری جدی و مطلوبی داشته است و شهرداری‌های مناطق و سازمان‌های وابسته به شهرداری قم اقدامات خودشان را در این راستا انجام دادند.

وی زیباسازی فضای پیرامون مدارس را ضروری دانست و تصریح کرد: ۱۳ دیوارنگاره در مدارس در مناطق مختلف اجرا کردیم، همچنین در حیاط مدارس برای توسعه پایدار فضای سبز شهر قم، کاشت درخت را انجام دادیم.

معاون خدمات شهری و امور اجتماعی شهرداری قم ادامه داد: در حوزه نظافت، نظم و انتظام، زیباسازی و فضای سبز در شهر قم اقداماتی را در آستانه بازگشایی مدارس انجام دادیم، شهردار قم و شهرداران مناطق در مراسم بازگشایی مدارس در این شهر حضور پیدا می‌کنند.

سامع افزود: کارخانه بازیافت پسماند با ظرفیت ۳۰۰ تن در قم به افتتاح رسید و کود کمپوست در این کارخانه تولید می‌شود، پسماند یک ثروت است و روزانه ۷۰۰ تن پسماند در قم تولید می‌شود و تفکیک از مبدا زباله توسط مردم ضروری است.

وی گسترش کمربند سبز شهر قم را مهم دانست و تصریح کرد: دستگاه‌های اجرایی در این زمینه کمک کردند، اما کار زیادی باقی مانده است، سرانه فضای سبز در قم در حال رسیدن به ۲۰ متر مربع است و هر سال ۳ مترمربع به آن افزوده می‌شود تا به ۳۰ متر مربع برسیم.

معاون خدمات شهری و امور اجتماعی شهرداری قم ادامه داد: ممیزی انرژی را در فضای سبز شهر قم انجام دادیم و به دنبال بهینه کردن مصرف آب و انرژی در این فضا هستیم.

سامع افزود: ۱۰ ایستگاه آتش‌نشانی را طی سال‌های اخیر با اعتبارات سفر مقام معظم رهبری و شهرداری در شهر قم ایجاد کردیم، در خصوص وضعیت تجهیزات آتش نشانی در شهر وضعیت خوبی داریم و نردبان ۴۰ متری را با استاندارد بالا برای آتش نشانی قم خریداری کردیم.

وی خاطرنشان کرد: شهرداری قم در چند سال اخیر کارهایی را در زمینه شهرک صنوف انجام داد و جلساتی را با صنف آهن‌فروش‌ها برای انتقال به شهرک انجام برگزار کرد، تاکنون ۷۰ آهن فروش در شهرک صنوف مستقر شدند، این مساله حاصل ایجاد زیرساخت‌ها و همکاری مردم بود و به دنبال انتقال در و پنجرسازها به این شهرک هستیم تا شهرک صنوف به شهرک برای صنوف مرتبط صنایع صنعت ساختمان تبدیل شود.