28.6 C
شهر مقدس قم
۲۹ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار معاونت ها

بهره‌برداری از ۱۱۰ اتوبوس شهری در قم در مهرماه

معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری قم از ورود ۱۱۰ اتوبوس به ناوگان حمل و نقل عمومی در مهرماه سال جاری خبر داد.

عباس ذاکریان در نشست خبری معاونین خدمات شهری و حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم در آستانه آغاز سال تحصیلی جدید و هفته دفاع مقدس، اظهار کرد: دوربین‌های نظارتی و ثبت تخلف سطح شهر نوسازی شده و دوربین‌های جدید در ۱۲ دروازه سطح شهر فعال است.

معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری قم ادامه داد: در آستانه یک تحول در حوزه اتوبوسرانی هستیم، اقدامات خوبی صورت گرفته و امیدوار هستیم نتایج آن به استفاده بیشتر همشهریان از حمل و نقل عمومی منجر شود.

ذاکریان اضافه کرد: در مهرماه سال جاری ۱۱۰ اتوبوسی که توسط شهرداری خریداری شده، به بهره‌برداری می‌رسد و وارد خطوط اتوبوسرانی در سطح شهر قم خواهد شد.

وی یادآور شد: عمر ۱۰ ساله اتوبوس‌هایی که با یارانه ۸۲.۵ درصدی خریداری شده بود و فعالیت می‌کنند، تمام شده و شهرداری مکلف است سند اتوبوس‌ها را به نام شرکت‌ها و مالکین ثبت نماید تا آنها از چرخه خارج شوند.

معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری قم تصریح کرد: با توجه به اینکه در تامین اتوبوس مشکل داشتیم، واگذاری اسناد اتوبوس‌ها به تأخیر افتاد ولی شهرداری از دو سال قبل در مجموع ۱۸۷ اتوبوس از دو شرکت خریداری کرد تا این مشکل برطرف شود.

ذاکریان تاکید کرد: شرکت‌ها و رانندگانی که سند اتوبوس‌شان آزاد می‌شود، در صورت ظاهر مناسب اتوبوس و دریافت معاینه فنی، می‌توانند در قالب قرارداد جدیدی به فعالیت‌شان ادامه دهند.

وی ابراز کرد: بازنگری اساسی در خطوط اتوبوسرانی انجام شده و قرار است از هفته‌های دوم و سوم مهرماه اجرایی شود که با این اقدام، سرعت سیر در خطوط افزایش پیدا می‌کند و نظام نظارتی کاملا تغییر خواهد یافت.

معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری قم عنوان کرد: سیستم پرداخت الکترونیک اتوبوسرانی قم در اتوبوس‌های جدید تغییر پیدا می‌کند و روی ۱۱۰ اتوبوسی که به ناوگان شهری اضافه می‌شود، دستگاه کارتخوان جدید نصب خواهد شد.

ذاکریان درباره ترغیب مردم به استفاده از حمل و نقل عمومی گفت: امیدوار هستیم تدابیری که اندیشیده شده، منجر به اعتماد از دست رفته مردم نسبت به اتوبوسرانی شود و مردم بتوانند در بحث زمان‌بندی و نظم تردد اتوبوس‌ها اعتماد بیشتری پیدا کرده و بتوانند به راحتی از اتوبوس استفاده کنند.