34.7 C
شهر مقدس قم
۲۳ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

۲۳ هزار دانش آموز قم از سرویس مدارس استفاده می‌کنند

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری قم گفت: در سال تحصیلی ۹۸-۹۹ پیش‌بینی می‌شود که بیش از ۲۳ هزار دانش آموز از سرویس مدارس به صورت روزانه خدمت دریافت کنند.

مرتضی عزتی ظهر امروز در نشست خبری معاونین خدمات شهری و حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم در آستانه آغاز سال تحصیلی جدید و هفته دفاع مقدس، با بیان اینکه سال گذشته ۲۰ هزار دانش آموز در ۱۹۸ مدرسه روزانه از سرویس مدارس استفاده کرده‌اند، اظهار داشت: روزانه ۵ هزار سرویس، وظیفه جابه‌جایی دانش آموزان را به عهده دارند که بخش زیادی از فعالیت این سازمان را به خود اختصاص داده است.

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری قم با اشاره به راه‌اندازی نرم‌افزار سپند برای ساماندهی سرویس مدارس در سال تحصیلی جدید، گفت: تمام اولیای دانش آموزان، رانندگان، شرکت‌های طرف قرارداد و آموزش و پرورش باید به این سامانه متصل و در آن ثبتن‌ام کنند.

عزتی با تاکید بر ضرورت ثبت‌نام اولیای دانش آموزان در این سامانه، افزود: با این کار امکان نظارت بر تردد سرویس‌های مدارس، دریافت پیامک رسیدن سرویس و همچنین رصد مسیرهای تردد سرویس مدارس امکان پذیر خواهد شد.

وی با بیان اینکه افزایش نرخ سرویس مدارس در سال تحصیلی جدید نسبت به سال گذشته ۱۸ درصد افزایش یافته است، گفت: این رقم پایه برای مسیرهای زیر سه کیلومتر است و این هزینه در مسیرهای سه تا ۷ کیلومتر ۱۰ درصد و بالای هفت کیلومتر به ازای هر کیلومتر بیشتر، بر این مبلغی افزوده می‌شود.

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری قم گفت: تعداد راننده خانم برای سرویس مدارس دختران کم است ولی از رانندگان خانم دارای گوهینامه پایه سه برای جذب و استفاده در سرویس مدارس دختران استقبال می‌کنیم.

عزتی تاکید کرد: تمام اقدام های لازم برای ارائه مطلوب خدمت به دانش آموزان توسط سرویس مدارس صورت گرفته است و در این زمینه با استفاده از تجربیات سال گذشته، تمام تمهیدات لازم در این زمینه اندیشیده شده است.