25.3 C
شهر مقدس قم
۲۹ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار مناطق

طرح استقبال از ماه مهر در آستانه بازگشایی مدارس با شعار عزت حسینی ، صلابت زینبی

شهردار منطقه چهار قم از اجرای طرح استقبال از ماه مهر در آستانه بازگشایی مدارس با شعار عزت حسینی ، صلابت زینبی خبر داد.

مهندس مهدی اصفهانیان مقدم شهردار منطقه ۴ در این خصوص و با توجه به اهمیت مسأله تعلیم و تربیت عنوان کرد: طرح استقبال از مهر در راستای خدمات رسانی به دانش آموزان و شهروندان و با رویکرد ایجاد رفاه ، محیط و منظر مناسب و در جهت تعلیم علم و دانش از اهداف مهم مدیریت شهری می باشد که همه ساله در شهریور ماه با هدف ارتقاء سطح خدمات و امکانات مورد نیاز فضاهای آموزشی شهر و با نهایت تعامل با مراکز آموزشی در سطح منطقه صورت می پذیرد.

وی در ادامه افزود: در جهت بهبود مراکز آموزشی و ایجاد محیط و فضای مناسب آموزشی پس از نشست با مسئولین آموزش و پرورش در جهت مرتفع نمودن نیازها، اقدامات متعددی از قبیل شستشوی مدارس و محیط های پیرامون آن ، رنگ آمیزی دیوار مدارس، ایمن سازی ، خط کشی معابر و نصب علائم هشدار دهنده معابر منتهی به مدارس، لکه گیری و بهسازی آسفالت معابر، کاشت و ساماندهی فضای سبز مورد نیاز انجام شده است.

شهردار منطقه چهار با بیان اینکه همه ساله استقبال از مهر و بازگشایی مدارس با سالروز آغاز جنگ تحمیلی و هفته دفاع مقدس تقارن دارد، اشاره کرد: این طرح با یاد و خاطر شهدا همراه است و تلاش می شود فضا و منظر شهری و مناسب‌سازی فضای بصری مدارس  با عنوان فرهنگ ایثار و شهادت صورت پذیرد.

وی افزود: طراحی و اجرای نقاشی دیواری و رنگ آمیزی بر روی دیوارهای بیرونی مدارس با همکاری سازمان زیباسازی شهرداری قم انجام می پذیرد تا با طراحی و ایجاد مناظر مناسب شاهد تأثیر مثبت بر حس نشاط و روحیه دانش آموزان در آغاز سال تحصیلی باشیم.

اصفهانیان مقدم در ادامه بهسازی شوارع و معابر اصلی و فرعی، جداول و کانال‌های اطراف مدارس را از دیگر اقدامات اجرایی این شهرداری در اجرای طرح استقبال از مهر بیان نمود.

وی در پایان ضمن تشکر و قدردانی از برنامه ریزی و اقدامات سازمان آموزش و پرورش و زحمات معلمان در جهت تعلیم و تربیت دانش آموزان برای همه دانش پژوهان آرزوی سلامتی و موفقیت نمود.