35 C
شهر مقدس قم
۲۰ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

رونمایی از المان بدرقه شهداء مدافع حرم همزمان با هفته دفاع مقدس در قم

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری قم از رونمایی المان بدرقه شهداء مدافع حرم همزمان با هفته دفاع مقدس در قم خبر داد.

به گزارش شهرنیوز، سید محمد موسوی منش در خصوص اجرای یادمان شهداء مدافع حرم، گفت: ساخت المان شهداء مدافع حرم بدون شک گامی در راستای پاسداشت فرهنگ ایثار و شهادت و گرامیداشت شهداء است.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری قم افزود: در خصوص ساخت المان‌های شهداء مدافع حرم، شهرداری قم شاخص‌هایی نظیر کیفیت مناسب، پلان مناسب، نوآوری و خلاقیت با رعایت طراحی معماری اسلامی–ایرانی با در نظر گرفتن هویت فرهنگی شهر و با هزینه مناسب را رعایت کرده است.

موسوی منش نیز با اشاره به این سخن حضرت امام خمینی (ره) که فرمودند : ”همین تربت پاک شهیدان است که تا قیامت مزار عاشقان و عارفان و دارالشفای آزادگان خواهد بود” اظهار داشت: شهدا مدافع حرم و یادگاران هشت سال دفاع مقدس و انقلاب اسلامی از ارزشهای نظام هستند و امروز هیچ ماموریتی مهمتر از پاسداشت و گرامیداشت یاد و خاطره دلاورمردان جنگ تحمیلی و مدافع حرم و حفظ و گسترش ارزشهای اسلامی متوجه مدیران و مسوولان نیست.

وی تجلیل از یادگاران شهدای مدافعان حرم را در این یادمان مهم برشمرد و خاطر نشان کرد: «این نقوش در اصل کودکی می باشد که پدرش در ماموریت در پاسداری از حرم اهلبیت (ع) به شهادت رسیده است و تصویری در ذهن از پدر خود ندارد و سراغ پدر خویش را می گیرد. فلذا پدر خود را در قاب تصویر ذهنی می‌بیند که در حال حاضر کنار آن نیست و این نماد نشانگر پایداری و آزادگی،استقامت و فداکاری و ایثار و شهادت است.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری قم در پایان با بیان اینکه المان بدرقه شهداء مدافع حرم خروجی فراخوان کشوری شهرنگار یک توسط یکی از هنرمندان به نام در حوزه المان های بدرقه، طراحی و پس تصویت در کمیته های فنی و تصویب طرح ها در ابتدای زیر گذر شهدای مدافع حرم و بسیج جانمایی و نصب گردید، گفت: استفاده صحیح و هنرمندانه گزینه های مرتبط با سیما و منظر شهری و حس تعلق شهروندی از دیگر سرفصل های مهم کاری در مدیریت شهری است که این مهم از طریق سازمان زیباسازی و شهرداری قم پیگیری خواهد شد.