35.9 C
شهر مقدس قم
۲۳ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار عمومی

استقبال مدیریت شهری از بازگشایی مدارس ارزنده است

مدیر روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان قم گفت: اینکه مسئولان شهرداری به استقبال ماه مهر آمده اند بسیار ارزنده است و این مسئله نشان می دهد که آموزش و پرورش در خدمت رسانی به مردم تنها نیست.

مدیر روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان قم  گفت: اینکه مسؤولان شهرداری به استقبال ماه مهر آمده اند بسیار ارزنده است و این مسئله نشان می دهد که آموزش و پرورش در خدمت رسانی به مردم تنها نیست.

به گزارش شهرنیوز، رضایی در نشست مشترک اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری قم و روابط عمومی آموزش و پرورش ، برگزاری چنین نشست مشترکی را در نوع خود کم نظیر دانست و اظهار کرد: برگزاری چنین جلساتی موجب تسهیل در همکاری بین آموزش و پرورش و شهرداری در حوزه مناطق و نواحی می‌شود.

وی افزود: اینکه مسئولان شهرداری به استقبال ماه مهر آمده اند بسیار ارزنده است و این مسئله نشان می دهد که آموزش و پرورش در خدمت رسانی به مردم تنها نیست.

مدیر روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش قم با اشاره به اینکه دانش آموزان پایه اول در سال جاری ۷ درصد افزایش یافته است، خاطرنشان کرد: امسال ۲۶۵ هزار دانش آموز در ۱۴۵۰ واحد آموزشی در مهر ماه بر سر کلاس‌های درس حاضر می‌شوند و ۱۶ هزار فرهنگی در خدمت این دانش آموزان هستند.

رضایی با اشاره به اینکه وقتی می بینیم که شهرداری در امر همکاری با آموزش و پرورش پیشگام است، برای تلاش بیشتر دلگرم تر می‌شویم، یادآور شد: امسال شعار «شکوه مهر، عزت حسینی، صلابت زینبی» انتخاب شده است و شعار تربیتی «من نماز را دوست دارم» نیز در نظر گرفته شده است تا به بعد عبادی دانش آموزان نیز توجه لازم صورت گیرد.

وی با اشاره به اینکه در طول سال شاهد حضور مدیران و معلمان در نماز ظهر و عصر مدارس خواهیم بود، یادآور شد: در روز یکشنبه زنگ شکوفه‌ها و غنچه‌هادر مدارس به صدا در می آید و در روز دوشنبه اول مهر ماه نیز زنگ آغاز سال تحصیلی به صدا در می آید و مراسم ویژه ای در مدرسه شاهد اشراقی واقع در ناحیه ۴ آموزش و پرورش برگزار می‌شود.

مدیر روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش قم با اشاره به اینکه در سال گذشته ۴۰۰ رتبه زیر ۳ هزار توسط دانش آموزان قم کسب شده است، گفت: ۵ دانش آموز قمی که در المپیاد شرکت کرده بودند، دو طلا در فیزیک و ادبیات، دو نقره و یک برنز کسب کرده‌اند و دو نفر راهی مرحله جهانی می‌شوند و رتبه قم در کنکور از ۱۱ به ۴ رسیده است.