25.3 C
شهر مقدس قم
۲۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار مناطق

استقبال شهرداری منطقه پنج از ماه مهر و بازگشایی مدارس

اقبالیان بيان داشت: عملیات طرح استقبال از ماه مهر چندی پیش آغاز و در حوزه امور شهري و فضاي سبز با تاكيد بر پاكسازي، زيباسازي، فضاسازي محيطي، ايجاد نظم و ترتيب شهري، ايمني و… در نقاط مختلف منطقه به اجرا درآمد.

به گزارش روابط عمومی منطقه پنج ، علیرضا اقبالیان با اشاره به اقدامات ویژه شهرداری منطقه ۵ در خصوص بازگشایی مدارس اظهار کرد: هر ساله شهرداری منطقه پنج با هدف ایجاد آسایش و رفاه حال دانش آموزان و شهروندان در روزهای حساس سال اقدامات ویژه‌ای را انجام می‌دهد، روزهای آغازین مهرماه از جمله مناسبت‌هایی است که شهرداری در این ایام انجام اموری را در دستور کار دارد.

وی خاطرنشان کرد: به منظور ساماندهی و آماده‌سازی فضای محیطی برای آغاز سال تحصیلی جدید، خدمات‌رسانی شهری در مدارس و معابر منتهی به مراکز آموزشی منطقه ۵ در حال انجام است.

اقبالیان بیان داشت: عملیات طرح استقبال از ماه مهر چندی پیش آغاز و در حوزه امور شهری و فضای سبز با تاکید بر پاکسازی، زیباسازی، فضاسازی محیطی، ایجاد نظم و ترتیب شهری، ایمنی و… در نقاط مختلف منطقه به اجرا درآمد.

وی افزود: برنامه ریزی لازم و تمهیدات ویژه با هدف خدمات رسانی مطلوب به مدارس و دانش آموزان از ابتدای شهریور ماه صورت گرفته است و در این راستا پاک‌سازی معابر منتهی به مدارس، رنگ آمیزی ، نصب سطل و مخزن زباله در محدوده‌ مدارس، انجام عملیات لکه گیری و آسفالت معابر اطراف مدارس از جمله این اقدامات بوده است.

شهردار منطقه۵ در ادامه از هرس درختان، کاشت نهال و گل و گیاه در محوطه مدارس خبر داد و گفت: جهت بهبود منظر شهری و رفع مشکلات زیست محیطی انتقال خاک و نخاله، لایروبی و پاکسازی انهار و همچنین رنگ آمیزی جداول خیابان ها و محل های اطراف مدارس و مراکز آموزشی نیز در دستور کار قرار منطقه قرار گرفت.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به ‌ضرورت ایمن سازی مسیر مدارس و دانش آموزان و  اجرای تمهیدات ترافیکی از جمله خط‌کشی معابر جلوی مدارس، خط‌کشی عابر پیاده، رنگ‌آمیزی محل عبور دانش آموزان در معابر، نصب سرعتکاه های ترافیکی، نصب بنر جهت هشدار به دانش آموزان در اطراف مدارس را ازجمله اقدامات شهرداری منطقه به مناسبت بازگشایی مدارس می باشد.