37.9 C
شهر مقدس قم
۱۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار معاونت ها

عملکرد کلان و راهبردی شهرداری قم سالی ۲ بار ارزیابی می‌شود

معاون برنامه ریزی و سرمایه‌انسانی شهرداری قم گفت: عملکرد کلان و راهبردی شهرداری، سالی 2 بار ارزیابی می‌شود.

به گزارش شهرنیوز، محسن رنجبر با اشاره به نحوه بازخوردگیری و ارزیابی برنامه قم ۱۴۰۰ اظهار کرد: سامانه بازخورد استراتژیک سامانه‌ای است که در سطح کلان حرکت شهرداری در مسیر چشم‌انداز وضعیت دستیابی به اهداف و استراتژی‌ها را ارزیابی می‌کند و شاخص‌های ارزیابی‌شده در آن بیشتر شاخص‌های میدانی است.

معاون برنامه ریزی و سرمایه‌ انسانی شهرداری قم وضعیت پیشگیری از حوادث، ایمنی شهر، حمل و نقل عمومی و موارد عملیاتی دیگر را جزو شاخص‌های مورد ارزیابی در بازخورد استراتژیک دانست و افزود: به عنوان نمونه موضوع پیشگیری از حوادث در دستیابی به گزاره “قم شهری است ایمن و تاب‌آور مبتنی بر معماری ایرانی اسلامی بر بستر محلات و فضاهای شهری” به عنوان یکی از گزاره های چشم انداز قم ۱۴۱۴ مطرح است به این مفهوم که ما باید آموزش‌های لازم را داده باشیم و محیط‌ها را رصد کرده باشیم تا حادثه‌ای پیش نیاید و بر اساس یک فرمولاسیون ارزیابی این وضعیت صورت می‌گیرد.

رنجبر ادامه داد: در بازخورد استراتژیک خروجی ها، همگی از جنس نتیجه است؛ فعلا سالی دو بار عملکردها در این بخش اندازه‌گیری می‌شود.

وی تصریح کرد: این سامانه، کلان‌تر از سامانه‌های ارزیابی دیگر شهرداری است تا بتوانیم عملکردهای کلی شهرداری در راستای دستیابی به چشم انداز، شهر را کنترل کنیم.