35.9 C
شهر مقدس قم
۲۶ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار اداره کل ارتباطات

شهرداری قم به استقبال ماه مهر و آغاز سال تحصیلی جدید رفت/اقدامات شهرداری قم برای بازگشایی مدارس

مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری قم با اشاره به نزدیک شدن به بازگشایی مدارس، گفت: تقویت و مشارکت مجموعه شهرداری با مراکز آموزشی و آماده سازی شهر برای سال تحصیلی جدید با جدیت در حال انجام است.

به گزارش شهرنیوز، مهدی کلانترزاده در تشریح اقدامات شهرداری به مناسبت ماه مهر، اظهار داشت: خط کشی عابر پیاده، اصلاح زمان بندی چراغ های راهنما، ترمیم و آشکارسازی سرعت کاهها، نصب علائم هشدار دهنده جمع آوری نخاله های ساختمانی پیرامون مدارس، نظافت و شستشوی محوطه و ورودی ها و اطراف مدارس، لکه گیری و آسفالت معابر ، از جمله فعالیت هایی است که توسط شهرداری انجام شده است.

مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری قم افزود: آموزش مسائل ترافیکی، اقدامات در راستای ترویج فرهنگ شهروندی، اجرای نقاشی دیواری و فضاسازی دیوارهای بیرونی مدارس و سطح شهر و طراحی و نصب المان‌هایی با موضوع آغاز سال تحصیلی و به ویژه فضای سبز مدارس از اقدامات سازمان زیباسازی و فرهنگی هنری ورزشی ، فضای سبز و حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم که در طول سال و به ویژه در شروع سال تحصیلی جدید انجام می‌دهد.

کلانترزاده ادامه داد: ساماندهی و نظارت بر سرویس های مدارس، تعمیر و بازسازی اتوبوس های شهری، کنترل خطوط تاکسی و اتوبوس، شستشو و بازسازی سایبان های خطوط حمل و نقل شهری، حضور اکیپ آموزش آتش نشانی در مدارس از دیگر اقدامات شهرداری قم می باشد که از سوی مناطق هشتگانه و سازمان های تاکسیرانی،اتوبوسرانی، و آتشنشانی انجام می گردد.

وی به برنامه ویژه امسال شهرداری قم در مراسم بازگشایی مدارس در یکم مهرماه اشاره و گفت: با همکاری که با اداره کل آموزش و پرورش استان قم انجام شد، مقرر شد که در هشت مدرسه از هشت منطقه شهر، مراسم بازگشایی مدارس با حضور شهرداران مناطق برپا و ضمن برپایی مراسم ویژه این روز پیام شهردار قم به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید برای دانش آموزان قرائت شود.

مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری قم با توجه به اینکه بازگشایی مدارس یکی از مهم ترین رویدادهای فرهنگی و اجتماعی در طول سال است، تصریح کرد: با اقدامات شایسته و همچنین اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی باید فضای نشاط بخشی برای دانش آموزان بیش از گذشته فراهم شود.