29.1 C
شهر مقدس قم
۲۵ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان اتوبوسرانی

خرید اتوبوس‌های جدید از توان بخش خصوصی خارج است

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری قم با بیان اینکه بخش خصوصی توان خرید اتوبوس‌های نو خریداری‌شده سازمان را ندارد، گفت: اتوبوس‌هایی که بیش از  یک میلیارد و  600 میلیون تومان هزینه خریداری آن بوده بخش خصوصی چگونه می‌تواند این اتوبوس‌های نو را خریداری کند.

به گزارش شهرنیوز، ‌امیر یزدی با بیان اینکه بخش خصوصی توان خرید اتوبوس‌های نو خریداری‌شده سازمان را ندارد، اظهار داشت: اتوبوس‌هایی که یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان هزینه خریداری آن بوده بخش خصوصی چگونه می‌تواند این اتوبوس‌های نو را خریداری کند.

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری قم از توزیع ۱۶۵۰ حلقه لاستیک به بخش خصوصی خبر داد و گفت: این کار با هماهنگی سازمان صنعت،‌ معدن و تجارت استان در راستای کمک به رانندگان انجام‌ شده است.

یزدی با اشاره به بالا رفتن هزینه اورهال اتوبوس‌ها، گفت: سازمان اتوبوسرانی مایل به خروج اتوبوس‌های فرسوده‌ای است که تعهد ده ساله آن‌ها به اتمام رسیده اما توان این کار را ندارد زیرا امکان جایگزینی این اتوبوس‌ها را فراهم نکرده‌ایم.

وی گفت: اتوبوس‌هایی که ده سال پیش وارد ناوگان اتوبوسرانی شده‌اند به دلیل عدم پشتیبانی و نداشتن حمایت‌های لازم با مشکلات عدیده‌ای مواجه هستند، اگر دولت، ‌شهرداری و مردم یک‌سوم سهم خود را به اتوبوس‌ها پرداخت می‌کردند اتوبوس‌های سازمان با این وضعیت مواجه نبودند.

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری قم خاطرنشان کرد: مردم باید کمک کنند که شهرداری توان اداره شهر را داشته باشد درحالی‌که شهرداری نیز توان اداره امور را ندارد چراکه منابع مالی این ارگان از طریق منابعی چون ساخت‌وساز و غیره تأمین می‌شود و این درحالی‌ است که ساخت‌وساز در کشور با رکود مواجه است.