35.9 C
شهر مقدس قم
۲۵ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار ستاد

آماده‌سازی اراضی ۴۸و۳۲ هکتاری پردیسان برای تأمین مالی ساماندهی پروژه‌های اطراف حرم مطهر و بافت ناکارآمد شهری/لزوم هماهنگی کامل و تعامل دستگاه‌های ذی‌ربط برای تحول در مرکز شهر و بافت ناکارآمد شهری

قائم مقام شهردار قم از آماده‌سازی اراضی 48 و 32 هکتاری پردیسان به منظور تأمین مالی بهسازی و اجرای پروژه‌های اطراف حرم مطهر، بازآفرینی بافت ناکارآمد شهری و ساماندهی سکونتگاه‌های غیررسمی شهر قم تا پایان سال 1398 خبر داد.

به گزارش شهرنیوز، ابراهیم معتمدی در یکصد و یازدهمین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر قم با بیان این مطلب افزود: با تحویل اراضی ۴۸ و ۳۲ هکتاری پردیسان به شهرداری قم، آماده‌سازی این اراضی برای واگذاری و انجام پروژه‌های مختلف با محوریت سازمان بهسازی و نوسازی اطراف حرم مطهر  مد نظر گرفته شده است تا تأمین منابع مالی لازم از این محل جهت اجرا و تکمیل پروژه‌های متعدد مورد نظر انجام گردد.

قائم مقام شهردار قم پشتوانه مالی مناسب و قابل توجه این اراضی را یادآور شد و گفت: با تأمین منابع مالی و ملکی حدود سه هزار میلیارد تومانی از این محل می‌توان پروژه‌های مختلف و اثرگذاری از جمله بهسازی پروژه‌های اطراف حرم مطهر، بازآفرینی بافت ناکارآمد شهری و ساماندهی سکونتگاه‌های غیررسمی شهر قم را به انجام رسانید.

وی همکاری کامل، تعامل و پیگیری دستگاه‌های ذی‌ربط از جمله استانداری قم، اداره کل راه و شهرسازی، شورای اسلامی شهر و شهرداری قم را از الزامات اصلی انجام این امور دانست و اضافه کرد: مرحله اول در واگذاری این اراضی به شهرداری قم انجام گرفته و جهت انجام سایر مراحل نیز می‌بایست این همکاری و تعامل به صورت کامل و همه جانبه ادامه داشته باشد.

معتمدی ابراز امیدواری کرد: با اجرای این پروژه‌ها، تحولی عظیم و بی‌سابقه در چند ساله اخیر در شهر قم را شاهد خواهیم بود که در ارتقاء سطح کمی و کیفی خدمات‌رسانی به زائرین و مجاورین حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(سلام الله علیها) و ایجاد زیرساخت‌های شهری لازم بی‌نظیر خواهد بود.

قائم مقام شهردار قم با اشاره به زمان‌بندی اجرای طرح‌ها گفت: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده تا پایان سال ۱۳۹۸ امور مربوط به آماده‌سازی و واگذاری اراضی ۴۸ و ۳۲ هکتاری پردیسان انجام خواهد شد و پس از آن نیز پروژه‌های مد نظر به سرعت اجرایی خواهد شد.