13.9 C
شهر مقدس قم
۲۵ مهر ۱۳۹۸
ورود / عضویت
اخبار شهردار

ردیف بودجه هزینه های شهرداری در مراسم‌های خاص مشخص شود/این‌همه انتظار از شهرداری در توانمان نیست

شهردار قم با بیان اینکه در سطح استان باید فکری شود و برای مراسمات خاص برنامه‌ریزی صورت گیرد تا هزینه‌هایی هم که انجام می‌شود تامین شود، گفت: اگر ردیف‌های بودجه‌ای مشخص نشود شهرداری از کجا باید هزینه‌های خود را تامین کند تا روند خدمت‌رسانی به مردم ادامه یابد.

به گزارش شهرنیوز، دکتر سید مرتضی سقاییان نژاد در جلسه شورای اسلامی شهر قم با بیان اینکه داستان اتوبوسرانی در کلان‌شهرها غم‌انگیز است، اظهار کرد: در برنامه پنجم باید به بالای ۵۰ درصد سهم حمل و نقل عمومی می‌رسیدیم که به‌جای افزایش دچار کاهش شده‌ایم.

شهردار قم ادامه داد: دولت قرار بود سالی ۴ هزار میلیارد تومان کمک کند که محقق نشده است و قیمت یک اتوبوس از حدود ۱۰۰ میلیون تومان به بالای ۱.۵ میلیارد تومان رسیده است و سهم شهرداری از این هزینه چندبرابر شده است.

سقاییان نژاد با تاکید بر اینکه در هر مناسبتی نهادهای مختلف از شهرداری انتظار دارند که اتوبوس در اختیار قرار گیرد، افزود: این مشارکت باید انجام شود اما باید نهادها هم به تعهدات خود به درستی عمل کنند، هر اتفاقی در شهر رخ می‌دهد نیاز به حضور اتوبوسرانی هست و با این هزینه‌ها شهرداری این امکان را دیگر ندارد و باید توجه ویژه به این بخش صورت گیرد.

وی تصریح کرد: در سطح استان باید فکری شود و برای مراسمات خاص برنامه‌ریزی صورت گیرد تا هزینه‌هایی هم که انجام می‌شود تامین شود؛ در عین حال اگر هم شهرداری مشارکت نکند عنوان می‌کنند که شهرداری مخالف این برنامه‌ها است در حالی که اینطور نیست و دیگر این مساله از توان شهرداری خارج است.

شهردار قم بیان کرد: اگر ردیف‌های بودجه‌ای مشخص نشود شهرداری از کجا باید هزینه‌های خود را تامین کند تا روند خدمت‌رسانی به مردم ادامه یابد؛ شهرداری‌ها نقش محوری در خدمات به شهروندان و بسترسازی دارند اما سهمی هم بر عهده دیگران است.

سقاییان نژاد با تاکید بر اینکه نصب دوربین‌های ترافیکی بر عهده شهرداری است، گفت: نصب دوربین‌های امنیتی بر عهده شهرداری نیست اما این انتظارات از شهرداری وجود دارد و فشار هزینه‌ها بر شهرداری وارد شده و باید در قبال این کارها هزینه‌ها و کمک‌ها هم تامین شود.