33.9 C
شهر مقدس قم
۲۶ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شورا

مشکلات گذشته واگذاری اتوبوس به بخش خصوصی تکرار نشود

نایب‌رئیس شورای اسلامی شهر قم گفت: باید توجه جدی به واگذاری کار به بخش خصوصی انجام شود؛ در طول این 12 سالی که از خصوصی سازی اتوبوسرانی می‌گذرد مشکلاتی وجود داشته و عملا سهم حمل و نقل اتوبوس به کمتر از 5 درصد کاهش یافته است.

به گزارش شهرنیوز، حسن بختیاری در جلسه علنی شورای اسلامی شهر قم که در سالن جلسات ساختمان شهید باکری برگزار شد، با بیان اینکه دور جدید واگذاری اتوبوس به بخش خصوصی در حال شکل‌گیری است، اظهار کرد: باید توجه جدی به واگذاری کار به بخش خصوصی انجام شود؛ در طول این ۱۲ سالی که از خصوصی سازی اتوبوسرانی می‌گذرد مشکلاتی وجود داشته و عملا سهم حمل و نقل اتوبوس به کمتر از ۵ درصد کاهش یافته است.

نایب‌رئیس شورای اسلامی شهر قم بیان کرد: عدم اجرای تعهدات دولت یکی از عوامل اصلی کاهش سهم حمل و نقل عمومی بوده است و شهرداری هم آن‌گونه که باید به وظایف خود در این بخش عمل نکرده است و نتیجه این شده که با توجه به اشکالات بخش خصوصی شرایط نامطلوب رخ داده است.

بختیاری با تاکید بر اینکه باید تجربه گذشته برای ما چراغ راهی باشد و مشکلات را حل کنیم، تصریح کرد: با این کار امید می‌رود که سهم حمل و نقل عمومی که گره‌گشای بخشی از مشکلات زیست‌محیطی و ترافیکی شهر است را به نقطه مطلوبی برسانیم.

وی خاطرنشان کرد: از سال گذشته تاکنون هزینه حمل‌ و نقلی که بخش خصوصی در قالب تکلیف فرمانداری انجام داده به سازمان پرداخت نشده که نشان می‌دهد ما در بخش عمل به وظایف در این راستا به درستی عمل نکرده‌ایم.