12.4 C
شهر مقدس قم
۳۰ بهمن ۱۳۹۸
ورود / عضویت
اخبار عمومی

فاز نخست مترو قم پایان سال ۹۹ به بهره‌برداری می‌رسد

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قم زمان بهره‌برداری فاز نخست مترو قم از قلعه کامکار تا میدان شهید مطهری را به شرط تأمین اعتبارات و واگن‌ها تا پایان سال ۹۹ دانست.

محسن بهشتی با اشاره به آخرین وضعیت پروژه مترو قم، اظهار داشت: چندی قبل معاون فنی سازمان برنامه و بودجه کشور از روند اجرای پروژه مترو قم بازدیدی داشتند که قول مساعدی برای افزایش و تخصیص اعتبارات برای اجرای این پروژه داده شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قم با بیان اینکه فاز نخست خط اول مترو قم در 5.2 کیلومتر در حال فعالیت عمرانی است، ابراز کرد: فاز نخست این خط از قطعه کامکار تا میدان شهید مطهری به شرط تأمین اعتبارات و واگن‌ها تا پایان سال 99 به بهره‌برداری می‌رسد.

بهشتی با اشاره به تصویب اجرای خط دوم مترو قم از پردیسان، اضافه کرد: خط دوم مترو به دلیل حذف منوریل از میدان شهید مطهری تا پردیسان، اجرا می‌شود که توجیه فنی بیشتری نسبت به اجرای منوریل در این مسیر دارد.

وی با تأکید بر اینکه خط دوم مترو از بافت پرتراکم جمعیتی شهر عبور می‌کند، یادآور شد: این خط به طول 16.5 کیلومتر از بافت پرتراکم پردیسان، شهرک قدس، شهرک مهدیه، بلوار صدوقی، صفائیه، ارم و باجک اجرا می‌شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قم آخرین وضعیت اجرای منوریل شهر قم را مورد توجه قرار داد و گفت: 4.7 کیلومتر اجرای منوریل از انتهای مسیر رودخانه تا میدان شهید مطهری مصوبه استان و شورای عالی ترافیک داشته که مقرر شده با تأمین مالی این مسیر اجرایی شود.