41 C
شهر مقدس قم
۱۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
خدمات شهری

صدور متمرکز مجوزهای ایستگاه‌های صلواتی سبب کاهش مشکلات این ایستگاه‌ها شد

مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری قم گفت: صدور مجوزهای ایستگاه صلواتی در ایام محرم سال جاری به صورت متمرکز انجام‌شده و مدیریت آن‌ها نیز به صورت متمرکز در هسته مرکزی شهر انجام پذیرفت.

سید محسن میرهادی در گفت‌وگو با شهرنیوز، با اشاره به اینکه یکی از موضوعاتی مهم در مراسمات، آسیب‌شناسی است که نقاط ضعف و قوت را با پایان هر مراسم جمع‌بندی می‌کنیم و نسبت به آن‌ها برای آینده تصمیم‌گیری می‌کنیم، اظهار داشت: در حوزه ایستگاه‌های صلواتی که از معضلات سال گذشته بوده مشکلاتی وجود داشت که امسال با افزایش این ایستگاه‌ها مشکل مرتفع شد و خدمات بیشتری ارائه شد.

وی با بیان اینکه صدور مجوزهای ایستگاه صلواتی در ایام محرم سال جاری به صورت متمرکز انجام‌شده و مدیریت آن‌ها نیز به صورت متمرکز در هسته مرکزی شهر انجام پذیرفت افزود: خوشبختانه نظم و انضباط شهری بیشتر رعایت شد و با استقرار ماشین‌آلات نظافت نیز به‌صورت ویژه با حضور نیروهای پاکبان و باغبان در محدوده ایستگاه‌های صلواتی سعی کردیم که نظافت شهر را نیز موردتوجه قرار دهیم.
مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری قم با اشاره به استقرار ویژه نیروهای آتش‌نشانی پیرامون حرم مطهر، تکایا، مساجد و حسینیه‌ها،‌ عنوان کرد: رسیدگی به نظم و انضباط شهری با ممانعت از تکدی گری به‌صورت ویژه برنامه‌ریزی شد و خدمات ویژه جمع‌آوری پسماند به‌صورت تفکیک‌شده در دستور کار تاسوعا و عاشورای امسال بود.
میرهادی خاطرنشان کرد: در مورد اتوبوسرانی و تاکسیرانی پوشش خیلی خوبی نسبت به انتقال زائرین و مجاوران برای این ایام پیش‌بینی شد و پارکینگ‌های هسته مرکزی شهر نیز برای موتورسیکلت و خودروها در نظر گرفته شد که مشکلی در این زمینه به وجود نیامد.