31 C
شهر مقدس قم
۲۱ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

آماده‌باش کامل و استقرار اکیپ‌های آتش‌نشانی در تاسوعا و عاشورا/ لزوم توجه به نکات ایمنی در مراسم خیمه سوزان

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم گفت: از تمامی عزاداران درخواست می‌گردد در هنگام خیمه سوزان حتماً مراقب کودکان و افراد سالخورده باشند و به هیچ عنوان در کنار پست‌های برق و مخابرات و همچنین درختان و خودروهای پارک شده کنار خیابان اقدام به آتش زدن خیمه ننمایند.

حمید کریمی با اشاره به استقرار خودروها و اکیپ‌های عملیاتی آتش‌نشانی در سطح شهر جهت برقراری ایمنی عزاداران در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی، اظهار کرد: سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم جهت برقراری ایمنی عزاداران در ایام تاسوعا و عاشورا و همچنین شام غریبان اقدام به استقرار و آماده‌باش خودروهای عملیاتی و اکیپ‌های موتوری نموده است.
سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم بیان کرد: استقرار خودروهای عملیاتی و اکیپ‌های موتوری در مسیر حرکت دسته‌های عزاداری منتهی به حرم مطهر حضرت معصومه سلام الله علیها از ساعات اولیه روز تاسوعا تا پایان مراسم شام غریبان ادامه خواهد داشت.
کریمی تصریح کرد: بازدید از تکایا و هیئت‌های مذهبی و موکب‌های پخش نذورات در سطح شهر از اولین روز ماه محرم توسط نیروهای عملیاتی آتش‌نشانی به صورت مستمر انجام و تمامی نکات ایمنی گوشزد و آموزش‌های لازم در این خصوص به مسئولین هیئت‌ها داده شده است.
وی افزود: از تمامی عزاداران عزیز درخواست می‌گردد در هنگام اجرای مراسم خیمه سوزان حتماً مراقب کودکان و افراد سالخورده باشند و به هیچ عنوان در کنار پست های برق و مخابرات و همچنین درختان و خودروهای پارک شده کنار خیابان اقدام به آتش زدن خیمه ننمایند.
سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم  تأکید کرد: از عزاداران محترم تقاضا می‌شود در پایان مراسم شام غریبان حتماً شمع‌های روشن را خاموش نموده و محل عزاداری را ترک نمایند تا شاهد حوادث و آتش‌سوزی‌های ناگوار نباشیم.
کریمی تصریح کرد: خودروهای عملیاتی آتش‌نشانی و اکیپ های موتوری در اطراف حرم مطهر، خیابان آستانه، پارکینگ شرقی، چهار راه بازار، میدان مطهری، میدان سعیدی، میدان جانبازان، تقاطع آذر و عمار یاسر، پل حجتیه، درب باب الجواد، بیت رهبری، جمکران و عوارضی قم تهران مستقر خواهند شد.