29.2 C
شهر مقدس قم
۲۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار عمومی

۲هزار نیروی خدماتی شهرداری برای برگزاری باشکوه نماز ظهر عاشورا تلاش خواهند کرد

مدیر ستاد اقامه‌ی نماز استان قم گفت: ۱۷ دستگاه اجرایی و ۲هزار نیروی خدماتی برای برگزاری باشکوه نماز ظهر عاشورا تلاش خواهند کرد.

محمد خامه‌یار روز شنبه در جلسه با موضوع برپایی نماز ظهر عاشورا، گفت: نماز ظهر عاشورا همانند سال‌های قبل به محوریت اصلی حرم مطهر حضرت معصومه(س) و خیابان‌های متصل، امامزادگان سید علی و سید معصوم و سایر محل های عزاداری، مساجد و تکایای سطح استان برگزار خواهد شد.

مدیر ستاد اقامه نماز قم ادامه داد: برای برپایی هرچه باشکوه‌تر این مراسم ۱۷ دستگاه اجرایی استان همکاری خواهند کرد تا نظم و امنیت این مراسم تامین شود، بیش از ۲هزار نفر از نیروهای خدماتی شهرداری در ۳ نقطه اصلی برگزاری نماز برای تمیزکردن سطح معابر فعالیت خواهند کرد.

خامه یار گفت: طبق برنامه ریزی انجام شده تمام دسته‌های عزاداری موظفند به طور زنده اذان را پخش کنند و عزاداری را برای برپایی نماز متوقف کنند زمان نماز و به صفوف نماز بپیوندند؛ لذا از تمام عزاداران و افراد حاضر در موکب‌های اطراف حرم خواهشمندیم که با وضو باشند و مهر یا جانماز به همراه داشته باشند.

وی با بیان اینکه شهرداری وضوخانه‌های سیاری برای آقایان در سطح معابر در نظر گرفته است، بیان کرد: وضوخانه‌ی مسجد امام حسن عسکری(ع) و سایر مساجد و مدارسی که در مسیر عزادران هستند مختصص بانوان خواهد بود.