34.1 C
شهر مقدس قم
۲۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار معاونت ها

انجام مطالعات استفاده از تراموا در هسته مرکزی شهر قم

معاون حمل‌ و نقل و ترافیک شهرداری قم استفاده از تراموا را دومین طرح حمل‌ و نقلی هسته مرکزی شهر دانست و گفت: تراموا به علت عدم نیاز به زیرساخت‌های پیچیده در دستور کار شهرداری قرار گرفته و در مرحله مطالعه طرح بوده و در آینده نزدیک اجرایی می‌شود.  

عباس ذاکریان در جلسه شورای ترافیک استان که در سالن جلسات معاونت امور هماهنگی عمرانی استانداری برگزار شد، با اشاره به آغاز طرح آرام‌سازی خیابان‌های مرکز شهر اظهار داشت: آرام‌سازی هسته مرکزی شهر با توجه به تردد زیاد زائران و با سیاست اجرای حمل‌ و نقل سریع و تسهیل عبور و مرور زائر و تشویق مردم به پیاده‌روی در حال اجرا است.

وی با تأکید بر حفظ سیاست‌های مورد توجه در آرام‌سازی خیابان‌ها افزود: حمل‌ و نقل مکانیزه باید برای سالمندان و معلولین طراحی‌شده و نباید به‌گونه‌ای باشد که همه مردم تشویق به استفاده از آن شوند زیرا مهم‌ترین هدف از آرام‌سازی خیابان که کاهش تردد خودرو است را از بین می‌بریم.

معاون حمل‌ و نقل و ترافیک شهرداری قم از عقد قرارداد جدید برای خرید ماشین‌های برقی خبر داد و گفت: قرارداد جدیدی برای ماشین‌های برقی بسته‌شده و به‌زودی این ماشین‌ها  وارد چرخه حمل‌ و نقل عمومی می‌شوند.

وی همکاری شهرداری با اورژانس برای انتقال بیماران را مورد توجه قرارداد و خاطرنشان کرد: با اورژانس نیز هماهنگی‌های لازم برای انتقال بیماران در این محدوده انجام‌ شده و ماشین‌های برقی جدید انتقال مسافر، بار و بیمار را بر عهده‌ گرفته اند.

ذاکریان استفاده از تراموا را دومین طرح حمل‌ و نقلی هسته مرکزی شهر دانست و بیان کرد: تراموا به علت عدم نیاز به زیرساخت‌های پیچیده در دستور کار شهرداری قرار گرفته و در مرحله مطالعه طرح بوده و در آینده نزدیک اجرایی می‌شود.