28.7 C
شهر مقدس قم
۲۰ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار مناطق

اختصاص مبلغ ۲۰ میلیارد ریال جهت اصلاح نقاط آبگرفتگی در سطح منطقه دو در سال ۱۳۹۸

شهردار منطقه 2 قم گفت: اقدامات اصلاحی برای جلوگیری از آبگرفتگی معابر سطح منطقه انجام شد و در سال 1398مبلغ 20 میلیارد ریال جهت اصلاح نقاط آبگرفتگی پیش بینی و هزینه شده است.

رضا رحیمی با بیان اینکه برای جلوگیری از آبگرفتگی در سطح منطقه اقدامات لازم از سه ماه پیش و با توجه به بارش باران های بی سابقه در ابتدای سال، آغاز شده است، گفت: از اوایل خرداد ماه طرح فوریتی در خصوص بازبینی تمامی جوی ها، نهرها، کانال ها، رودخانه ها، مسیل ها، قنوات و مکان هایی که ممکن بود دچار آبگرفتگی شود در دستور کار قرار گرفته و به نحو بسیار خوبی انجام شده است.

وی افزود: در راستای این اقدامات پیام های مردم در سامانه ۱۳۷، نشریات و رسانه های جمعی و غیره مورد بررسی قرار گرفت و شهروندان هر آنچه را که در سال گذشته درباره آبگرفتگی برخی نقاط در منطقه گزارش داده بودند بررسی، پیگیری و برطرف شد.

شهردار منطقه ۲ ادامه داد: در راستای رسیدگی به نقاط دچار آبگرفتگی در سطح منطقه توانستیم اقدامات بسیار خوبی انجام دهیم به طوری که تمامی فیلم ها و عکس هایی که در زمان بارندگی ثبت شده بود، بررسی و محل های آبگرفتگی رفع و رجوع شد.

وی یادآور شد: با اجرای طرح اصلاح پروژه های آب های سطحی بازدیدهای مستمر از معابر، نهرهای نامناسب و یا فرسوده در نواحی سه‌گانه منطقه شناسایی و با اختصاص هزینه‌ای بالغ بر ۲۰ میلیارد ریال عملیات نهرسازی شامل احداث تک جدول، نهر رو باز، نهر سرپوشیده، لوله‌گذاری و حفر چاه های جذبی و غیره در منطقه انجام شد.

رحیمی در پایان خاطرنشان کرد: در بیش از ۹۰ درصد معابر اصلی و فرعی منطقه زیرسازی و روکش آسفالت صورت گرفته تا اهالی با توجه به نزدیک شدن فصل پائیز و بارش نزولات الهی دچار مشکل نشوند.