37.9 C
شهر مقدس قم
۱۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان تاکسی‌رانی

ثبت نام کارت اعتباری معیشتی به رانندگان تاکسی شهری

در راستای حمایت از رانندگان فعال تاکسی ، تفاهم نامه ای سه جانبه با اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور و بانک قرض الحسنه مهر ایران و فروشگاه زنجیره ای افق با هدف اجرای طرح اعطای کارت اعتباری خرید کالا به امضاء رسید. مدیر عامل سازمان تاکسیرانی شهرداری قم  گفت :...

در راستای حمایت از رانندگان فعال تاکسی ، تفاهم نامه ای سه جانبه با اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور و بانک قرض الحسنه مهر ایران و فروشگاه زنجیره ای افق با هدف اجرای طرح اعطای کارت اعتباری خرید کالا به امضاء رسید.

مدیر عامل سازمان تاکسیرانی شهرداری قم  گفت : به منظور حمایت از رانندگان فعال در حوزه حمل و نقل عمومی شهری کشور طرح اعطای کارت اعتباری خرید کالا توسط اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور در قالب تفاهم نامه سه جانبه با همکاری فروشگاه های زنجیره ای افق و بانک قرض الحسنه مهر ایران به مرحله اجرا درآمد.

مرتضی عزتی  افزود : در گام نخست این طرح با اختصاص اعتباری ۱۰ هزار میلیارد ریال، امکان ارائه کارت اعتباری خرید برای ۴۰۰ هزار نفر از رانندگان تاکسی و سایر فعالان حوزه حمل و نقل عمومی شهری فراهم شده است. با اجرای این طرح به هر یک از رانندگان متقاضی در هر سال اعتباری معادل ۲۴ میلیون ریال درسه نوبت یعنی هر چهار ماه یکبار با تسهیلات قرض الحسنه برای خرید از فروشگاه های زنجیره ای افق اختصاص خواهد یافت.

وی در ادامه ابراز داشت : هر یک از متقاضیان پس از انجام فرآیند ثبت نام و تشکیل پرونده در بانک در مرحله نخست هشت میلیون ریال اعتبار در قالب کارت خرید تخصیص داده می‌شود. افراد پس از دریافت اعتبار نسبت به خرید از فروش از این فروشگاه ها اقدام خواهند کرد و اعتبار تخصیصی را طی چهار قسط ماهیانه ۲ میلیون ریال باز پرداخت می کنند و پس از اتمام آخرین قسط دوباره هشت میلیون ریال به روش اعلامی تا سه مرحله در سال در کارت رانندگان شارژ خواهد شد.

متقاضیان برای استفاده از این طرح می توانند سامانه جامع اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور تا ۱۵ شهریور ماه امسال به منظور تکمیل فرآیند ثبت نام و ارائه درخواست صدور کارت خرید اقدام کنند.