31.9 C
شهر مقدس قم
۲۴ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار معاونت ها

شورای هماهنگی اقامه نماز ظهر عاشورا در قم تشکیل شد/آمادگی شهرداری برای کمک به برگزاری نماز جماعت در مناطق مختلف

شورای هماهنگی اقامه نماز ظهر عاشورا با حضور نمایندگانی از آستان مقدس حضرت معصومه(س)، استانداری، فرمانداری، شهرداری، تبلیغات اسلامی، اوقاف، آبفا و آموزش‌وپرورش تشکیل و بر بسیج امکانات برای برگزاری باشکوه این فریضه تاکید شد.

مدیر ستاد اقامه نماز استان در این جلسه گفت: نماد عزاداری‌ها نماز جماعت ظهر تاسوعا و عاشورا است و از قم انتظار می‌رود که نماز باشکوهی در این ایام برگزار شود.

محمد خامه‌یار تصریح کرد: محور اصلی نماز ظهر تاسوعا و عاشورا حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س) است و همه ما باید تلاش کنیم این نماز به شکل مطلوب و با حضور حداکثری عزاداران برگزار شود.

وی گفت: نماز ظهر عاشورا علاوه بر حرم مطهر و خیابان‌های اطراف آن در بقاع متبرک امامزادگان با حضور خیل عزاداران برگزار خواهد شد.

وی از نمایندگان دستگاه‌ها اداری و خدماتی خواست در ایجاد زمینه مناسب برپایی این فریضه الهی تلاش کنند.

در این جلسه مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری قم آمادگی شهرداری را در کمک به برگزاری نماز جماعت در مناطق مختلف و ایجاد تمهیدات لازم اعلام کرد.

سید محسن میرهادی افزود: همه نیروهای شهرداری زمینه برگزاری نماز را فراهم خواهند کرد و در ایستگاه‌های مختلف خدمات‌رسانی خود مقید به حضور در نماز جماعت خواهند بود.

نمایندگان حاضر در این جلسه نیز از آمادگی دستگاه‌های متبوع خود برای برگزاری باشکوه نماز جماعت ظهر عاشورا در قم و بخش‌ها و روستاهای این استان تاکید کردند.

استقرار وضوخانه‌های سیار، استقرار تانکرهای آب و پخش اذان ظهر تاسوعا و عاشورا توسط هیأت‌های عزاداری و انجام تبلیغات محیطی از دیگر مصوبات این جلسه بود.