36.7 C
شهر مقدس قم
۲۲ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

توقف اتوبوس‌های برون‌شهری در سطح شهر قم ممنوع می باشد

مدیرعامل سازمان پایانه‌های مسافربری شهرداری قم گفت: اتوبوس‌های برون‌شهری اجازه تردد و توقف در سطح شهر را نداشته و با خاطیان برخورد قانونی می‌شود.

رضا پوریا فر با بیان لزوم سامان‌دهی تردد اتوبوس‌های برون‌شهری در سطح شهر قم، اظهار داشت: در حال حاضر ۶ پایانه متمرکز و ۲ پایانه غیرمتمرکز در شهر قم فعال بوده و نیازی به توقف اتوبوس‌های برون‌شهری در مکان دیگری نیست.

مدیرعامل سازمان پایانه‌های مسافربری شهرداری قم از ممنوعیت توقف اتوبوس‌های بین‌شهری در سطح شهر خبر داد و گفت: چنانچه اتوبوس‌های برون‌شهری در مکانی غیر از پایانه‌ها توقف کرده و مسافر سوار و یا پیاده کنند توسط پلیس توقیف‌شده و نسبت به آن‌ها اعمال قانون می‌شود.

پوریافر همچنین از فک و توقیف پلاک اتوبوس‌های بین‌راهی در ۷۲ تن خبر داد و تصریح کرد: اراده سازمان پایانه‌های مسافربری شهرداری قم برای ساماندهی اتوبوس‌های بین‌راهی جدی است.

وی خاطرنشان کرد: پایانه پارک‌سوار شمالی با مساحتی برابر ۶۷ هزار مترمربع نیز برای توقف اتوبوس‌های پاکستانی آماده بوده و این اتوبوس‌ها اجازه تردد و توقف در اطراف حرم مطهر به‌خصوص پارکینگ شرقی حرم را ندارند.

مدیرعامل سازمان پایانه‌های مسافربری شهرداری قم با بیان اینکه خدمات ارائه‌شده در این پارکسوار به‌صورت شبانه‌روزی است، خاطرنشان کرد: در کنار پارکسوار، به‌منظور انتقال زائرین به حرم مطهر حضرت معصومه(س) ایستگاه اتوبوس درون‌شهری مستقر است.

پوریافر در پایان بیان داشت: ماهانه ۵۰ هزار زائر و مسافر از خدمات پارکسوار شمالی بهره‌مند می‌شوند.