36.4 C
شهر مقدس قم
۲۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شورا

۸۲ درصد از درآمدهای چهارماهه بودجه شهرداری قم محقق شد

رئیس شورای اسلامی شهر قم گفت: مجموعه بودجه مصوب سال ۱۳۹۸ شهرداری قم ۲۱ هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال پیش‌بینی‌شده است که سهم چهار ماهه ابتدایی سال نسبت به‌کل بودجه، هفت هزار و ۲۱۰ میلیارد ریال می‌باشد و ۸۲ درصد از برنامه چهارماهه محقق شده است.

عبدالله جلالی در یکصد و دهمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر قم، افزود: در چهار ماه نخست امسال سهم درآمدهای نقدی ۹۰ درصد، سهم درآمدهایی ناشی از عوارض ساختمانی ۱۰۲ درصد و اوراق خزانه ۹۷ درصد محقق شده است.

رئیس شورای اسلامی شهر قم ادامه داد: حوزه سرمایه‌گذاری با ۲۵ درصد کمترین تحقق نسبت به پیش‌بینی بودجه را داشته است که باید برنامه‌ریزی و تلاش بیشتری برای تحقق اهداف بودجه در این زمینه انجام شود.

جلالی بابیان اینکه ۷۴ درصد هزینه‌های جاری، ۵۵ درصد هزینه عمرانی و ۳۶ درصد تملک در چهار ماه اول امسال محقق شده است، گفت: ۸۲ درصد درآمدهای شهرداری قم محقق شده که این عملکرد در مقایسه با ۱۵ کلان‌شهر، قم را در جایگاه سوم کشور قرار داده است.

وی با اشاره به جمعیت یک‌میلیون و ۲۰۰ هزار نفری قم، گفت: این شهر در مجموعه بودجه نسبت به سرانه جمعیتی پس از تهران، در رتبه دوم کشور قرار دارد.

رئیس شورای اسلامی شهر قم اظهار داشت: از ابتدای امسال تا پایان مرداد ماه باید ۹ هزار میلیارد ریال بودجه شهرداری قم محقق می‌شد که ۷۷ درصد در این مدت محقق شده که نسبت به مدت‌زمان مشابه سال گذشته افزایش داشته است.