25.3 C
شهر مقدس قم
۲۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شورا

پرونده پروژه شهید کاظمی قم‌‌‌ در اختیار هیئت تسویه‌حساب قوه قضائیه است

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر قم گفت: پرونده پروژه شهید کاظمی قم‌‌‌ در اختیار هیئت تسویه‌حساب قوه قضائیه است.

محسن محرری با اشاره به آخرین وضعیت پروژه شهید کاظمی و مجتمع زمزم، اظهار داشت: دو پروژه نیمه‌تمام شهید کاظمی و زمزم به علت مشارکت بخش خصوصی و به وجود آمدن مشکلاتی برای آنان سبب نارضایتی مردم شده است.

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر قم با بیان اینکه در پروژه شهید کاظمی ۹ طبقه تجاری و چندین هزار پارکینگ طراحی‌ شده است، ابراز کرد: با توجه به آنکه سرمایه‌گذار با مشکل اقتصادی مواجه شد و در مرحله ورشکستگی قرار گرفت، پرونده در اختیار هیئت تسویه‌حساب قوه قضائیه است.

محرری ادامه داد: با توجه به وجود آمدن مشکلاتی برای این پروژه، در حال حاضر شهرداری اقدامی در این زمینه نمی‌تواند انجام دهد و سرمایه‌گذار در حال تصمیم‌گیری است.

وی با اشاره به آخرین وضعیت پروژه شهید کاظمی، یادآور شد: آخرین تصمیمی که در کمیسیون ماده پنج گرفته‌شده این است که ارتفاع این پروژه کاهش پیدا کند، ولی پارکینگ‌های عمومی آن به همان تعداد اجرا شود.

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر قم با تأکید بر اینکه سرمایه‌گذار پروژه شهید کاظمی اراده‌ای برای اجرای این پروژه ندارد، عنوان کرد: شهرداری در این زمینه اعلام آمادگی کرده تا این پروژه را خودش تکمیل کند که هنوز در مرحله پیگیری در جلسات است.

محرری خاطرنشان کرد: اقدامی که فعلاً شهرداری و شورای اسلامی شهر بعد از پیگیری‌های زیاد توانسته انجام دهد، موقتاً محل پروژه تبدیل به پارکینگ شده و مردم می‌توانند از آن استفاده کنند تا وضعیت این پروژه تعیین تکلیف شود.