5.2 C
شهر مقدس قم
۲۸ دی ۱۳۹۸
ورود / عضویت
Fa | En | Ar
اخبار سازمان ها

اجرای طرح توزیع ظروف گیاهی به هیئات مذهبی قم

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم از اجرای طرح توزیع ظروف گیاهی به هیئات مذهبی قم برای چهارمین سال متوالی خبر داد.

به گزارش شهرنیوز، سید عبدالله میرابراهیمی با اشاره به اجرای طرح توزیع ظروف گیاهی به هیئات مذهبی قم برای چهارمین سال متوالی، اظهار کرد: تلاش داریم با نگاه زیست محیطی و سلامت شهروندان بحث جایگزینی ظروف گیاهی به جای ظروف پلیمری را فرهنگ‌سازی کنیم.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم با اشاره به بالا بودن مدت زمان تجزیه ظروف پلیمری در طبیعت، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه حجم استفاده از ظروف پلیمری در ایام محرم افزایش می‌یابد اجرای طرح توزیع ظروف گیاهی همچون سال‌های گذشته در دستور کار قرار گرفته تا کمترین مشکل زیست محیطی و بهداشتی برای شهروندان ایجاد شود.

میرابراهیمی گفت: با اجرای این طرح تلاش داریم تا مسئولان هیئات ضمن برگزاری مجالس عزا و روضه به سلامت شهروندان و حفظ محیط زیست نیز اهتمام ورزند.

وی تصریح کرد: با توجه به هزینه بالای ظروف گیاهی نیاز به حمایت‌هایی در این زمینه وجود دارد تا برای هیئات قیمت تمام شده معقول باشد و تلاش کردیم مابه‌التفاوت قیمت ظروف پلیمری و گیاهی را جبران کنیم.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم اظهار کرد: در این طرح حدود 50 درصد قیمت‌ها توسط سازمان پرداخت می‌شود.