2.3 C
شهر مقدس قم
۴ بهمن ۱۳۹۸
ورود / عضویت
Fa | En | Ar
اخبار سازمان ها

۱۴۷ دستگاه اتوبوس فرسوده قم نوسازی می‌شود

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری قم با بیان اینکه عمر ناوگان حمل‌ و نقل عمومی ۱۰ ساله است، گفت: ۱۴۷ اتوبوس فرسوده و قدیمی در قم داریم که نیاز به نوسازی دارد.

امیر یزدی با بیان اینکه طول عمر ناوگان حمل‌ و نقل عمومی 10 ساله است، اظهار داشت: 147 اتوبوس فرسوده و قدیمی در قم داریم که سال‌ها در پارکینگ شهرداری متوقف بوده و نیاز به اورهال دارند.

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری قم با اشاره به‌تصویب بودجه اتوبوس‌هایی که نیاز به اورهال دارند، گفت: این بودجه فقط برای سال 98 بوده و سازمان اتوبوسرانی نیاز به بودجه بیشتری برای اورهال دارد.

یزدی با اشاره به بالا رفتن هزینه نوسازی و اورهال اتوبوس‌های فرسوده، عنوان کرد: در سال 96 و 97 با مبلغ 70 میلیون تومان می‌توانستیم نوسازی اتوبوس‌های فرسوده را انجام دهیم اما در حال حاضر برای انجام این کار 450 میلیون تومان پول نیاز است.

وی با اشاره به آماده کردن دو قرارداد از سوی سازمان اتوبوسرانی برای اورهال اتوبوس‌ها، گفت: کارهای مقدماتی این قرارداد در حال آماده شدن است تا مناقصه آن برگزار شود و هنوز قرارداد قطعی بسته نشده است. ‎

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری قم بیان داشت: در قرارداد نخست، مقرر شده 58 دستگاه اتوبوس با برند شهاب و در قرارداد دوم 39 دستگاه اتوبوس اورهال ‌شوند.

یزدی ادامه داد: 14 دستگاه اتوبوس نیز به‌صورت متفرقه اورهال شده است، همچنین 5 دستگاه اتوبوس نیز برای نمونه اورهال شده و آماده تحویل هستند.

وی بیان کرد: اتوبوس‌هایی که اورهال می‌شوند اتوبوس‌های نویی هستند که شکل و ظاهرشان قدیمی است، اتوبوس نو شاید 8 سال بتواند به شهروندان خدمات ارائه دهد اما اتوبوس‌های فرسوده که نو می‌شوند 5 سال بیشتر نمی‌توانند به شهروندان خدمت‌رسانی کنند.

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری قم با بیان اینکه مجموعه شهرداری تمام توان خود را بر اورهال و خرید اتوبوس‌های نو گذاشته است، تأکید کرد: هزینه اورهال 147 دستگاه اتوبوس بسیار بالا بوده و انجام این کار برای شهر قم بسیار مهم است.