29.1 C
شهر مقدس قم
۲۵ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار معاونت ها

وزارت کشور فعالیت تاکسی‌های اینترنتی را بدون اخذ مجوز از شهرداری‌ها ممنوع کرده است

معاون حمل‌ و نقل و ترافیک شهرداری قم گفت: وزارت کشور فعالیت تاکسی‌های اینترنتی را بدون اخذ مجوز از شهرداری‌ها ممنوع کرده است.

عباس ذاکریان با اشاره به قوانین راهنمایی و رانندگی در جابه‌جایی مسافر و حفظ امنیت مسافر، اظهار داشت: طبق قوانین برای حفظ امنیت مسافر مسئولیت جابه‌جایی مسافر بر عهده شهرداری است.

معاون حمل‌ و نقل و ترافیک شهرداری قم با تأکید بر عدم مخالفت شهرداری با فعالیت تاکسی‌های اینترنتی، افزود: تبلیغات رسانه‌ای و رفتارهای غیرحرفه‌ای نمی‌تواند شهرداری را از مدیریت و نظارتی که بر عهده داشته و مسئولیت حفظ سلامت مسافران باز دارد.

ذاکریان تصریح کرد: بیمه و معاینه فنی داشتن خودرو برای حمل‌ و نقل نخستین حقی است که شهروندان در حمل‌ و نقل عمومی داشته و شهرداری نیز به‌عنوان متولی آن وظایف خود نادیده نمی‌گیرد.

وی با گلایه از برخوردهای رسانه‌ای غیرمسئولانه، خاطرنشان کرد: شهرداری در صورتی‌ که تاکسی‌های اینترنتی قوانینی از جمله داشتن عدم سوءپیشینه رانندگان، داشتن معاینه فنی و بیمه مسافر، دادن دسترسی برای برخورد با رانندگان متخلف و بیمه کردن راننده را رعایت کنند، با فعالیت آن‌ها مخالفتی ندارد.

معاون حمل‌ و نقل و ترافیک شهرداری قم ادامه داد: وزارت کشور نیز فعالیت تاکسی‌های اینترنتی را بدون اخذ مجوز از شهرداری‌ها ممنوع کرده و صدور مجوز کشوری برای فعالیت در شهرها از سوی هر جایگاهی که باشد خلاف قانون بوده و با آن برخورد می‌شود.

ذاکریان با تأکید دوباره بر رعایت قوانین و لزوم ضابطه‌مند بودن هر نوع فعالیت اجتماعی و اقتصادی در جامعه، بیان کرد: هیچ نهاد و شرکتی با ایجاد جو و رفتارهای غیرحرفه‌ای رسانه‌ای نمی‌تواند مانع اجرا قانون و کم‌رنگ شدن اهمیت امنیت و سلامت شهروندان شود.