30.3 C
شهر مقدس قم
۱۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

ارائه رشته تاکسیرانی در دانشگاه علمی کاربردی شهرداری قم

مدیرعامل سازمان نظارت و مدیریت بر تاکسیرانی شهرداری قم گفت: رشته تاکسیرانی در دانشگاه علم کاربردی شهرداری قم از سال جاری فعال شده است و امکان ادامه تحصیل رانندگان تاکسی قم در این رشته مهیا است.

مرتضی عزتی در مراسم افتتاحیه دوره آموزش زبان و فرهنگ شهروندی ویژه رانندگان تاکسی در سالن همایش‌های شهرداری قم با اشاره به وضعیت ناوگان تاکسیرانی شهر قم، اظهار کرد: در حال حاضر ۶ هزار تاکسی به همراه چهار هزار راننده کمکی، ۵ هزار وانت و سه هزار و ۵۰۰ سرویس مدرسه در قم داریم و حدود ۱۸ هزار نفر زیر مجموعه سازمان تاکسیرانی در این شهر در حال فعالیت هستند.

مدیرعامل سازمان نظارت و مدیریت بر تاکسیرانی شهرداری قم ادامه داد: جلساتی را برگزار کردیم تا زبان عربی و شهروندمداری را به رانندگان قمی در یک دوره آموزش بدهیم، این دوره به صورت رایگان است، البته رانندگان تاکسی قم منظم، قانون مدار و مصنف هستند.

عزتی افزود: ۹ هزار لاستیک بین ناوگان تاکسیرانی در شهر توزیع کردیم و شرکت تعاونی تاکسیرانی قم برای تامین نیاز رانندگان تاکسی به قطعات یدکی فعال است، همچنین صدور پروانه فعالیت کامیون در استان قم به سازمان تاکسیرانی واگذار شده است و در این راستا سه هزار و ۵۰۰ لاستیک بین رانندگان کامیون در قم توزیع شد.

وی با اشاره به برنامه‌های آموزشی برای رانندگان تاکسی قم، اظهار کرد: رشته تاکسیرانی در دانشگاه علم کاربردی شهرداری قم از سال جاری فعال شده است و امکان ادامه تحصیل رانندگان تاکسی قم در این رشته مهیا است و ۱۰ درصد هزینه تحصیل رانندگان توسط سازمان تاکسیرانی پرداخت می‌شود.

مدیرعامل سازمان نظارت و مدیریت بر تاکسیرانی شهرداری قم ادامه داد: کارت اعتباری خرید یک ساله با اعتبار دو میلیون و ۴۰۰ هزار تومان به رانندگان تاکسی در قم داده می شود که در ابتدا اعتبار موجود در آن ۸۰۰ هزار تومان است و هر چهار ماه یک بار ۸۰۰ هزار تومان اعتبار به آن اضافه خواهد شد، رانندگان تاکسی فرصت چهار ماهه برای بازپرداخت این اعتبار ۸۰۰ هزار تومانی دارند.

عزتی خاطرنشان کرد: وظیفه برخورد با خودروهای شخصی مسافرکش بر عهده پلیس راهور است و باید پلیس این خودروها را جریمه کند، چون وظیفه جابه جایی مسافران بر عهده ناوگان تاکسیرانی است.