41 C
شهر مقدس قم
۱۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

آموزش زبان‌های خارجی به رانندگان تاکسی در قم

معاون هماهنگی امور زائرین استانداری قم گفت: باید آموزش‌ها به رانندگان تاکسی در قم تقویت شود و این رانندگان بتوانند که به زبان خارجی با زائران خارجی صحبت کنند، در این صورت زائران به رانندگان اعتماد می‌کنند.

یونس عالی پور در مراسم افتتاحیه دوره آموزش زبان عربی و فرهنگ شهروندی ویژه رانندگان تاکسی در سالن همایش‌های شهرداری قم با اشاره به حضور زائران خارجی در این شهر، اظهار کرد: میلیون‌ها زائر در طول سال از کشورهای مختلف به خصوص کشورهای عربی به قم می‌آیند و نخستین برخورد زائرین در شهر با رانندگان تاکسی است، این رانندگان در خط مقدم ارائه خدمات به زائرین قرار دارند.

معاون هماهنگی امور زائرین استانداری قم ادامه داد: باید آموزش‌ها به رانندگان تاکسی در قم تقویت شود و این رانندگان بتواند که به زبان خارجی با زائران خارجی صحبت کنند، در این صورت زائران به رانندگان اعتماد می‌کنند و کار دلالان کساد می‌شود.

عالی پور افزود: یکی از برنامه‌ها در استان، آموزش زبان خارجی به افراد در صف مقدم پذیرایی از زائرین در قم است و باید آموزش زبان‌های عربی، انگلیسی و اردو به این افراد صورت بگیرد تا زائرین دچار مشکل نشوند، استانداری قم تقویت دوره‌های آموزشی در این خصوص را در دستور کار دارد.

وی اتباع خارجی مقیم شهر قم را از ۱۳۰ کشور خارجی دانست و خاطرنشان کرد: از مشکلات در خصوص زائران پاکستان در شهر قم این است که نه ما زبان آن‌ها را بلدیم و نه آن‌ها زبان فارسی را بلد هستند.