28.4 C
شهر مقدس قم
۱۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

آموزش فرهنگ شهروندی به اقشار مختلف در قم

مدیرعامل سازمان فرهنگی، هنری و ورزشی شهرداری قم گفت: به دنبال آموزش فرهنگ شهروندی به اقشار مختلف هستیم و این کار را با رانندگان تاکسی شروع کردیم و به آموزش سایر اقشار نیز خواهیم پرداخت.

ابوالقاسم مقیمی در مراسم افتتاحیه دوره آموزش زبان عربی و فرهنگ شهروندی ویژه رانندگان تاکسی در سالن همایش‌های شهرداری قم با اشاره به اقدامات سازمان، اظهار کرد: این سازمان برنامه‌های مختلفی را با همکاری سازمان های وابسته به شهرداری قم در حوزه فرهنگ شهروندی و توسعه گردشگری طراحی می‌کند.

مدیرعامل سازمان فرهنگی، هنری و ورزشی شهرداری قم ادامه داد: رانندگان تاکسی سفیران فرهنگی و نمادهای اطلاع رسانی شهر هستند و این قشر نیاز به حمایت و آموزش دارند تا مهارت‌های ارتباطی و مکالمه خارجی آن‌ها ارتقاء پیدا کند.

مقیمی با اشاره به فعالیت ۱۸ هزار راننده تاکسی، وانت و سرویس مدرسه در قم، افزود: به دنبال برگزاری دوره آموزش زبان عربی و فرهنگ شهروندی برای رانندگان تاکسی هستیم تا حلقه‌های مفقوده بخش گردشگری در قم را کامل کنیم.

وی بهره برداری از ظرفیت‌های قم را ضروری دانست و تصریح کرد: به دنبال آموزش فرهنگ شهروندی به اقشار مختلف هستیم، این کار را با رانندگان تاکسی شروع کردیم و به آموزش سایر اقشار نیز خواهیم پرداخت و طرح سفیران شهروندی را با هدف تربیت مربی فرهنگ شهروندی در دستور کار داریم.

مدیرعامل سازمان فرهنگی، هنری و ورزشی شهرداری قم ادامه داد: دوره آموزش زبان عربی و فرهنگ شهروندی ویژه رانندگان تاکسی به صورت رایگان است و به دنبال جذب رانندگان بیشتری به این دوره آموزشی هستیم، هدف حضور دو هزار راننده تاکسی در دوره آموزشی زبان عربی و فرهنگ شهروندی بوده و زمان دوره بین دو تا سه ماه است.

مقیمی خاطرنشان کرد: از تجربیات شهرهای تهران و مشهد برای برگزاری دوره‌های آموزشی برای رانندگان تاکسی استفاده کردیم.