33.9 C
شهر مقدس قم
۲۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

رعایت قوانین اداره کار توسط پیمانکاران فضای سبز

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم گفت: با توجه به اهمیت نظارت بر اجرای قوانین اداره کار توسط شرکت‌های پیمانکار، شرکت های نگهداری فضای سبز در قم در مقایسه با کلان‌شهرها وضعیت خیلی خوبی دارد و جزو رتبه‌های اول محسوب می‌شود.

به گزارش شهرنیوز، پیام جوادیان با اشاره به واگذاری فضای سبز شهر قم به بخش خصوصی، اظهار کرد: در اسناد و مدارک پیمان‌های نگهداری فضای سبز رعایت مقررات اداره کار به صورت کامل و جامع دیده شده اما با اختلافی که بین عرضه و تقاضا در حوزه کار و اشتغال وجود دارد این مساله به وجود آمده که بعضا شرکت‌های پیمانکار گزینش هایی را انجام دهند یا خطاهایی را در جذب نیرو انجام دهند که از چارچوب قوانین جاری اداره کار خارج بوده و نیاز به نظارت و دقت بیشتر دارد.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم با بیان اینکه دستگاه نظارت پیمان‌های بخش خصوصی روی این موضوع حساسیت ویژه دارد و احقاق حقوق پرسنل خدوم و زحمتکش باغبان و تیم اجرایی فضای سبز که خدمات شایسته‌ای را به شهروندان ارائه می‌کنند از اولویت‌های فضای سبز است، تصریح کرد: در این خصوص ابلاغ‌های لازم به تمامی شرکت‌های طرف قرارداد فضای سبز انجام شده و کلاس آموزشی نیز برای تمامی پرسنل باغبان و فضای سبز برای آشنایی آنها با قوانین اداره کار و حقوق و مزایا برگزار شده است.

جوادیان بیان کرد: از طرف مدیریت ارشد فضای سبز شهری تاکید و ابلاغ‌های لازم به تیم نظارتی انجام شده و ناظران مقیم و عالیه موظفند موارد و ابلاغ‌های به پیمانکاران را به صورت مستمر رصد کنند و در صورت تخلف هر شرکت مطابق مفاد قرارداد با موضوع برخورد شود.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه متولی اصلی نظارت بر رعایت قوانین اداره کار خود این اداره کل است مکاتبات لازم با این مجموعه شده تا تخلفی طبق مفاد از قانون کار صورت می‌گیرد جرائم سنگین اعمال شده و به صورت جدی با متخلفان برخورد شود.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم گفت: هدف این است که با همکاری اداره کار و دقت نظر دستگاه نظارتی شاهد اجرای کامل و بدون نقص قوانین اداره کار باشیم.