25.2 C
شهر مقدس قم
۲۹ شهریور ۱۳۹۸
ورود / عضویت
اخبار مناطق

هفت بوستان جدید در پردیسان در حال احداث می باشد

شهردار منطقه هشت قم از احداث 7 بوستان جدید در این منطقه خبر داد.

ابوالفضل مستقیمی با بیان اینکه توسعه فضای سبز شهری از اولویت های مدیریت شهری می باشد، ابراز داشت: توسعه بوستان ها و فضای سبز از عوامل مهم در ایجاد نشاط و شادی در شهروندان و همچنین بهبود وضعیت محیط زیستی شهر است لذا در تلاش هستیم تا میزان سرانه فضای سبز منطقه را به میزان استاندارد ها برسانیم.
وی در ادامه با اشاره به اینکه احداث بوستانها بیشتر در قسمت هایی از منطقه بوده که از فضای سبز کمتری برخوردار بودند، خاطر نشان کرد: بوستان های فوق بیشتر در محلات مسکن مهر ایجاد می شود.
مستقیمی در ادامه بیان داشت: این بوستان ها در محلات یک،۳،۵،۷،۸ مسکن مهر و خیابان عترت و حاشیه بلوار امام(ع) احداث می‌شود.
شهردار منطقه هشت قم در ادامه با اشاره به هزینه احداث این بوستان ها اظهار داشت: هرینه احداث این بوستان ها حدود۱۳۰مبلبارد ریال می باشد.
وی در ادامه مساحت بوستان های در حال احداث را مورد توجه قرار داد و خاطر نشان کرد: مساحت این بوستان ها بیش از ۱۶ هکتار می باشد.
مستقیمی ضمن اشاره به کاربری های در نظر گرفته شده برای بوستان های فوق ابراز داشت: آلاچیق، سرویس بهداشتی، زمین بازی کودکان، مسیر دوچرخه، مسیر پیاده روی، فضای سبز، آبنما و نمازخانه ازجمله کاربری های در نظر گرفته شده برای این بوستان ها می باشد.