37.5 C
شهر مقدس قم
۲۱ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

۲۱۰ دوربین نظارتی تا سال ۱۴۰۰ در قم نصب می‌شود

رئیس مرکز هوشمند سازی ترافیک شهرداری قم گفت: تمام خیابان‌ها و معابر اصلی شهر با دوربین‌ها نظارتی رصد می‌شود و تا سال ۱۴۰۰ تعداد دوربین‌های نظارتی به ۲۱۰ دستگاه می‌رسد.

اکبر قلیچ با بیان تأثیر نظارت‌های تصویری بر کاهش تخلفات راهنمایی و رانندگی در شهر، اظهار داشت: نصب دوربین‌های نظارتی و ثبت تخلف یکی از مهم‌ترین ابزار در کاهش آمار تصادفات است.

رئیس مرکز هوشمند سازی ترافیک شهرداری قم توجه شهروندان به رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی را یکی از دستاوردهای نصب دوربین در سطح شهر دانست و افزود: حرکت به سمت شهر هوشمند و حمل‌ و نقل پاک نیازمند اطلاعاتی است که از رصد خیابان‌ها و شوراع با دوربین به دست می‌آید.

قلیچ عدم ثبات ارز را مانعی برای پیشرفت پروژه‌ها دانست و تصریح کرد: بسیاری از پروژه‌های تعریف‌شده در این مرکز به علت نوسانات ارزی طبق برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده پیش نرفته است و اجرای برخی طرح‌ها به زمان‌های دیگری موکول شده است.

وی از نصب بیش از ۲۱۰ دوربین تا پایان سال ۱۴۰۰ خبر داد و گفت: تا پایان سال ۱۴۰۰ تمام خیابان‌ها و شوراع شهر به دوربین مجهز شده و نظارت و مدیریت ترافیک شهر به صورت هوشمند انجام می‌شود.

رئیس مرکز هوشمند سازی ترافیک شهرداری قم با تأکید بر اینکه در حال حاضر ۹۵ دوربین نظارتی در سطح شهر وجود دارد، یادآور شد: این دوربین‌ها نقش بسیار مهمی در کاهش انواع جرائم داشته و کمک شایانی برای پوشش حوادث در سطح شهر بوده است.

قلیچ با بیان اینکه یکی از اقدامات این مرکز افزایش دوربین‌های تردد شمار از ۳ دستگاه به ۳۳ دستگاه بوده است، اضافه کرد: با توجه به زائرپذیری شهر قم نصب این دوربین‌ها نقش مهمی در آنالیزها و برنامه‌ریزی‌های شهری و استانی دارد و وضعیت کسب‌شده از این دوربین‌ها می‌تواند در کنار نمایش حجم ورودی‌ها و خروجی‌ها سبب تصمیم‌گیری‌های بهتر برای خدمت‌رسانی شود.