31 C
شهر مقدس قم
۲۱ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار معاونت ها

مدیریت ترافیک هسته مرکزی شهر در ایام محرم نیازمند همکاری شهروندان می باشد

معاون حمل‌ و نقل و ترافیک شهرداری قم گفت: دهه محرم یکی از ایامی است که با ورود مسافران و زائران روبه‌رو بوده و برای مدیریت ترافیک هسته مرکزی شهر نیازمند همکاری شهروندان در عدم استفاده از خودروهای شخصی در این محدوده هستیم.

به گزارش شهرنیوز، عباس ذاکریان با اشاره به نزدیکی ایام محرم و لزوم اتخاذ تدابیر و تمهیدات ترافیکی لازم در هسته مرکزی شهر، اظهار داشت: در ایام محرم و صفر به‌ خصوص در دهه اول محرم هسته مرکزی شهر نیازمند اجرای محدودیت‌های ترافیکی برای امنیت عبور دسته‌های عزاداری و مدیریت ترافیک بیشتری است.

معاون حمل‌ و نقل و ترافیک شهرداری قم مسیرهای عبوری دسته‌های عزاداری را برای رسیدن به حرم مطهر مورد بررسی قرار داد و افزود: مسیرهایی که دسته‌های عزاداری می‌توانند عبور کنند مشخص‌شده و برای عبور و مرور امن شهروندان سامان‌دهی می‌شود.

ذاکریان تأکید کرد: برای مدیریت دقیق ترافیک هسته مرکزی شهر در ایام خاص مانند دهه محرم و صفر نیازمند همکاری هیئات مذهبی با شهرداری بوده تا نظم و ترافیک هسته مرکزی شهر حفظ شود.

وی ورود ۲۰ میلیون زائر و مسافر را در طول سال مورد توجه قرار داد و خاطرنشان کرد: دهه محرم یکی از ایامی است که با ورود مسافران و زائران روبه‌رو بوده و نیازمند همکاری شهروندان در عدم استفاده از خودروهای شخصی در هسته مرکزی شهر هستیم.

معاون حمل‌ و نقل و ترافیک شهرداری قم تأکید کرد: قبل از شروع دهه محرم برای هیئات مذهبی که نیازمند حمل گاری و ماشین حمل سیستم‌های صوتی هستند مسیرها اعلام می‌شود تا شاهد بروز کمترین مشکل در حوزه ترافیک و حمل و نقل عمومی در هسته مرکزی شهر باشیم.