33.3 C
شهر مقدس قم
۱۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار معاونت ها

آغاز فاز ۲ ایجاد پیاده راه معابر منتهی به حرم مطهر در هفته دولت

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم از آغاز فاز دو ایجاد پیاده راه معابر منتهی به حرم مطهر در هفته دولت خبر داد.

عباس ذاکریان با توجه به حجم بالای تردد عابر پیاده در معابر منتهی به حرم مطهر، اظهار داشت: طبق آمارگیری طرح جامع حمل‌ و نقل شهر قم، به دلیل افزایش ایمنی و امنیت تردد در خیابان‌های منتهی به حرم، ایجاد پیاده راه در دستور کار شهرداری قم قرار گرفته است.

معاون حمل‌ و نقل و ترافیک شهرداری قم عملیات اجرای پروژه را در دو فاز اعلام کرد و  افزود: در فاز اول ایجاد پیاده راه، خیابان ارم حدفاصل سه‌راه بازار تا حرم مطهر و خیابان بهار اجرایی شد که امروز مورد استقبال مردم قرار گرفته و فضای این منطقه علاوه بر ایمنی تردد از منظر شهری خوبی نیز برخوردار است.

ذاکریان از آغاز فاز دو ایجاد پیاده راه خبر داد و تصریح کرد: ان‌شاءالله در فازهای بعدی خیابان‌های انقلاب و ادامه ارم تا چهار راه شهدا اجرایی شده و مسیرهای منتهی به حرم مطهر بهسازی می‌شود.

وی تأکید کرد: در تمامی این پیاده راه‌ها مسیر ویژه جهت دسترسی خودروهای امدادی (اورژانس و آتش‌نشانی) و خدماتی پیش‌بینی‌شده تا در صورت نیاز امدادرسانی در کمترین زمان و با بهترین کیفیت انجام شود.

معاون حمل‌ و نقل و ترافیک شهرداری قم یادآور شد: قبل از پاک‌سازی و انسداد خیابان انقلاب جهت ایجاد زیرساخت‌های لازم برای اجرای پروژه پیاده راه‌سازی، با حضور عوامل اورژانس و آتش‌نشانی طی بازدید و پیمایش میدانی نسبت به راه‌های دسترسی خودروهای امدادی توجیه لازم به‌عمل‌آمده است.

قابل‌ذکر است عملیات اجرای فاز دوم ایجاد پیاده راه در معابر منتهی به حرم مطهر در هفته دولت و با حضور مسئولین آغاز خواهد شد.