36.4 C
شهر مقدس قم
۲۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار معاونت ها

تابلوهای نمایش ظرفیت برای پارکینگ‌های شرقی و زائر به زودی نصب می‌شود

معاون حمل‌ و نقل و ترافیک شهرداری قم گفت: به‌زودی برای دو پارکینگ زائر و پارکینگ شرقی حرم مطهر تابلوهای نمایش ظرفیت در مسیرهای اصلی این پارکینگ‌ها نصب می‌شود.

به گزارش شهرنیوز، عباس ذاکریان با بیان لزوم حرکت به سمت شهر هوشمند، اظهار داشت: شهر قم با توجه به زائرپذیری و ورود سالیانه ۲۰ میلیون مسافر بیش از شهرهای دیگر نیازمند حرکت به سمت حمل‌ و نقل هوشمند و پاک است.

معاون حمل‌ و نقل و ترافیک شهرداری قم مدیریت هوشمند ترافیک شهر را یکی از اولویت‌های شهرداری قم اعلام کرد و افزود: نصب دوربین‌های ثبت تخلف و دوربین‌های نظارتی، هوشمند سازی تقاطع‌ها و پارکینگ‌ها از اقداماتی است که در جهت حرکت به سمت مدیریت هوشمند ترافیک انجام‌ شده است.

ذاکریان تصریح کرد: یکی از الزامات شهر قم هوشمندسازی همه پارکینگ‌های شهر بوده و تا امروز دو پارکینگ اصلی مرکز شهر یعنی پارکینگ زائر و پارکینگ شرقی حرم مطهر هوشمند سازی شده است.

وی از لزوم نصب تابلوهای نمایش ظرفیت پارکینگ در مسیر تردد خودروها خبر داد و گفت: به‌زودی برای دو پارکینگ زائر و پارکینگ شرقی حرم تابلوهای نمایش ظرفیت در مسیرهای اصلی نصب می‌شود.

معاون حمل‌ و نقل و ترافیک شهرداری قم اقدامات بیشتر در حوزه هوشمند سازی ترافیک را منوط به اتمام مطالعات طرح جامع حمل‌ و نقل ترافیک شهری دانست و تأکید کرد: انجام پروژه‌هایی بدون مطالعه و صرف انجام کار منسوخ‌شده و نیازمند داشتن دیدی جامع نسبت به شرایط کنونی و آینده شهر برای اجرای پروژه هستیم.