31.1 C
شهر مقدس قم
۲۳ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار معاونت ها

فرهنگ استفاده از حمل‌ونقل عمومی در قم باید از مسئولان استانی و شهری آغاز شود

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم گفت: استفاده از حمل‌ونقل عمومی به‌عنوان یک فرهنگ باید از بین مسئولان و مدیران شهری آغازشده تا مردم نیز به‌تبع از آن پیروی کنند.

عباس ذاکریان با بیان اهمیت ساماندهی پارکینگ‌های سطح شهر در ایجاد نظم و ترافیک روان در خیابان‌ها، اظهار داشت: متأسفانه استفاده از خودروهای شخصی و عدم استفاده از حمل‌ونقل عمومی تردد در هسته مرکزی شهر را دچار مشکل کرده است.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم ساماندهی قوانین پارک در حاشیه خیابان را یکی از الزامات خیابان‌های هسته مرکزی شهر دانست و افزود: کاهش مدت‌زمان پارک خودروی شخصی و افزایش بهای پارک یکی از راه‌هایی است که مانع استفاده از خودروهای شخصی در هسته مرکزی شهر می‌شود.

ذاکریان تغییر نگاه خودرو محوری در بین مردم و مسئولان را یکی از مهم‌ترین عوامل کاهش حجم‌های ترافیک عنوان کرد و گفت: استفاده از حمل‌ونقل عمومی به‌عنوان یک فرهنگ باید از بین مسئولان و مدیران شهری آغازشده تا مردم نیز به‌تبع از آن پیروی کنند.

وی درجه‌بندی خیابان‌ها را براساس نظر کمیته فنی شورای ترافیک اعلام و بیان کرد: میدان سعیدی تا سرای خورشید، خیابان اراک تا تقاطع و دوربرگردان خیابان نیروگاه، خیابان شهدا و بلوار نیاش بر طبق درجه‌بندی اعلام‌شده دارای درجه یک هستند.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم مدت ‌زمان پارک وسایل نقلیه در خیابان‌های درجه‌یک را نیم ساعت اعلام و خاطرنشان کرد: این مصوبه تا پایان سال ۹۸ اعتبار داشته و در آستانه سال ۹۹ درجه‌بندی خیابان‌ها و نرخ و مدت‌زمان پارک خودروها بازنگری می‌شود.