35 C
شهر مقدس قم
۲۰ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار عمومی

ساماندهی سکونتگاه‌های غیررسمی مناطق ۲ و ۶ شهر قم با آماده‌سازی اراضی ۳۲ هکتاری پردیسان

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قم گفت: برای ساماندهی سکونتگاه‌های غیررسمی مناطق ۲ و ۶ شهر قم باید آماده‌سازی اراضی ۳۲ هکتاری پردیسان روند بهتری به خود بگیرد.

محسن بهشتی در دیدار مردمی مسئولان استان با مردم منطقه نیروگاه قم، با اشاره به موضوع محدوده‌های محروم‌نشین نیروگاه گفت: برای ساماندهی سکونتگاه‌های غیررسمی مناطق ۲ و ۶ شهر قم باید آماده‌سازی اراضی ۳۲ هکتاری پردیسان روند بهتری به خود بگیرد.

بهشتی در بخش دیگری از سخنان خود برای نوسازی کامل ناوگان حمل‌ونقل عمومی قم گفت: درحال حاضر در تمام مناطق قم مشکل کمبود اتوبوس و فرسودگی اتوبوس‌های فعال احساس می‌شود که برای رفع کامل این مشکل این استان نیازمند ۵۰۰ دستگاه اتوبوس جدید است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قم افزود: دراین راستا از ابتدای سال جدید ۱۰۰ دستگاه اتوبوس خریداری و تاکنون بخشی از آن‌ها وارد ناوگان حمل‌ونقل عمومی قم شده است.

وی ادامه داد: احداث بوستان و فضای سبز جنگلی در حریم سکونتگاه‌های غیررسمی و تلطیف بیشتر فضای این مناطق نیز از برنامه‌های استان در این رابطه است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قم خاطرنشان کرد: همچنین عبور دکل‌های برق فشارقوی از زیر سطح نیز از تدابیر دیگر استان در رابطه با مبحث سکونتگاه‌های غیررسمی بوده که در شرایط فعلی به دلیل هزینه سنگین اجرای آن ممکن نیست.

بهشتی همچنین با اشاره به مساله ورودی قم از طرف جعفریه، گفت: ساماندهی این ورودی از ماه‌ها قبل آغازشده و برای اتمام آن باید ۲ پل جدید برای روان‌سازی ترافیک و امنیت بیشتر در این مسیر احداث شود.

وی اظهار داشت: فاضلاب، مشکل و معضل قدیمی منطقه نیروگاه است، برای حل مشکل فاضلاب این منطقه باید ۳۵ کیلومتر شبکه فاضلاب بااعتباری بالغ‌بر ۲۵ میلیارد تومان اجرا گردد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قم همچنین اضافه کرد: برای احداث مدرسه، درمانگاه، کتابخانه و فضاهای ورزشی در منطقه نیروگاه در تفکیک اراضی پیش‌بینی‌های لازم صورت گیرد.