28.5 C
شهر مقدس قم
۲۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
حمل و نقل وترافیک

اجرا و توسعه حمل‌ و نقل پاک در قم نیازمند تغییر نگرش مردم است

معاون حمل‌ و نقل و ترافیک شهرداری قم گفت: برای اجرا و توسعه حمل‌ و نقل پاک با رویکرد زیست‌محیطی نیازمند تغییر نگرش مردم و مطالبات مردمی در اجرای طرح‌های عمرانی در حوزه حمل‌ و نقل هستیم.

به گزارش شهرنیوز، عباس ذاکریان با بیان اهداف مشخص‌شده در طرح جامع حمل‌ و نقل، اظهار داشت: افق نهایی طرح جامع حمل‌ و نقل تا سال ۱۴۱۲، اجرا و توسعه حمل‌ و نقل پاک با رویکرد زیست‌محیطی در شهر قم است.

معاون حمل‌ و نقل و ترافیک شهرداری قم با تأکید بر بیشترین مسافت طی شده در سفرهای درون‌شهری، افزود: بر طبق مطالعات انجام‌شده ۷۰ درصد سفرهای درون‌شهری کمتر از ۴ کیلومتر بوده که نشان‌دهنده عدم لزوم استفاده از ماشین شخصی است.

ذاکریان تصریح کرد: برای رسیدن به مهم‌ترین هدف طرح جامع حمل‌ و نقل نیازمند داشتن نگاه زیست‌محیطی در اجراهای طرح‌های عمرانی در حوزه حمل‌ و نقل و ترافیک هستیم.

وی عدم تعریض خیابان‌ها و اجرای تقاطع‌های غیر هم‌سطح را نخستین راهکار در محدود کردن استفاده از ماشین شخصی عنوان کرد و گفت: با توجه به میزان مسافت طی شده در سفرهای درون‌شهری باید استفاده از خودروهای شخصی را در هسته مرکزی شهر محدود کنیم.

معاون حمل‌ و نقل و ترافیک شهرداری قم اجرای حمل‌ و نقل همگانی یکپارچه را در طرح جامع حمل‌ و نقل مورد بررسی قرارداد و بیان کرد: در طرح جامع حمل‌ و نقل اصلاح خطوط اتوبوسرانی، اجرای مترو و ساماندهی خطوط تاکسیرانی برای تشویق مردم در استفاده از حمل‌ و نقل همگانی دیده‌شده است.

ذاکریان تغییر نگاه مردم و مطالبات مردمی در اجرای طرح‌های عمرانی در حوزه حمل‌ و نقل را نیازمند تغییر دانست و گفت: با وجود مشکلات ترافیکی باید پیوست‌های فرهنگی در حوزه ترافیک را جدی‌تر دنبال کنیم.