9.1 C
شهر مقدس قم
۲۲ آبان ۱۳۹۸
ورود / عضویت
اخبار سازمان ها

انجام ثبت‌نام محدوده ترافیکی به‌صورت اینترنتی در قم

رئیس مرکز هوشمند سازی ترافیک شهرداری قم از انجام ثبت‌نام محدود ترافیکی به‌صورت اینترنتی در قم خبر داد.

به گزارش شهرنیوز، اکبر قلیچ با اشاره به لزوم حرکت به سمت ارائه خدمات الکترونیکی به شهروندان برای اجرایی شدن حمل نقل پاک در شهر قم، اظهار داشت: برای رسیدن به شهر پاک  نیازمند ارتقاء خدمات‌رسانی در دولت الکترونیکی به شهروندان هستیم.

رئیس مرکز هوشمند سازی ترافیک شهرداری قم کاهش سفرهای درون‌شهری را نتیجه اجرایی شدن ارائه خدمات به‌صورت الکترونیکی دانست و افزود: کاهش نرخ سفر سواره از ۴۹.۱ درصد در سال ۸۲ به ۳۰.۱ درصد در سال ۹۷ نشان‌دهنده تأثیر اجرایی شدن دولت الکترونیک در سفرهای درون‌شهری است.

قلیچ از انجام مطالعات ثبت‌نام محدوده ترافیکی به‌صورت اینترنتی خبر داد و خاطرنشان کرد: یکی از طرح‌های انجام‌شده در سال ۹۷ انجام مطالعات ثبت‌نام محدود ترافیکی به‌صورت اینترنتی بوده است.

وی با تأکید بر تردد محدود خودروهای شخصی در محدوده ترافیکی گفت: با وجود صدور مجوز تردد در محدوده ترافیکی این مجوزها محدود و مشخص بوده و تنها برای هزار خودرو صادر می‌شود.

رئیس مرکز هوشمند سازی ترافیک شهرداری قم دوربین‌های ثبت تخلف مسیرهای دارای محدودیت تردد را فعال اعلام و تصریح کرد: دوربین‌های ثبت تخلف در مسیرهای دارای محدودیت ترافیک فعال بوده و نسبت به متخلفین اعمال قانون می‌کند.