5.2 C
شهر مقدس قم
۲۸ دی ۱۳۹۸
ورود / عضویت
Fa | En | Ar
اخبار شهردار

پیام شهردار قم به مناسبت روز پزشک

دکتر سقائیان‌نژاد در پیامی فرا رسیدن روز پزشک را به جامعه پزشکی تبریک گفت.

به گزارش شهرنیوز؛دکتر سید مرتضی سقائیان‌نژاد شهردار قم، در پیامی به مناسبت فرا رسیدن یکم شهریور ماه زادروز حکیم ابوعلی سینا و روز پزشک، این روز را به جامعه پزشکی ایران اسلامی تبریک و تهنیت گفت.

متن پیام شهردار قم به این شرح است:

سلامت جسم و کالبد فیزیکی انسان مقدمه‌ای است برای سلامت روان آدمی و کالبد روحانی او و چه ارزنده و قابل ستایش است تلاش پزشکان و اطِبّاء برای قبول مسئولیت تأمین، حفظ و ارتقای سلامت جامعه.

در تاریخ کشور عزیزمان ایران و علی الخصوص پس از ورود تمدن اسلامی به این مرز و بوم، همیشه یکی از افتخارات و نقاط قوت ایران اسلامی وجود و حضور دانشمندان حاذق، حکیم و ایثارگر بوده است که در برهه‌های مختلف زمانی توانسته‌اند رسالت سلامت جامعه را به درستی به جای آورند.

پزشکان تضمین‌کنندگان سلامت جامعه و امنیت روحی بیماران هستند و تلاش در جهت رفع آلام بیماران و تسکین دردهای ایشان از جایگاه و مرتبه خاصی در دین مبین اسلام برخوردار است تا بدانجا که احیای جانی برابر با حیات همه جان هاست.

و صد البته که توجه به اخلاق حرفه‌ای پزشکی و حفظ روحیه خدمت به خلق همیشه و در همه حال باید به عنوان مقصد اصلی و هدف غایی در اخلاق و رفتار پزشکان مدنظر قرار گرفته و به آن توجه شود و همان‌گونه که در بخشی از سوگندنامه پزشکی آمده است: خود را نسبت به حفظ قداست حرفه پزشکی و حرمت همکاران متعهد بداند و از آلودگی به اموری که با پرهیزکاری و شرافت و اخلاق پزشکی منافات دارد، اجتناب ورزد.

نخستین روز شهریور ماه، زاد روز دانشمند بزرگ و طبیب برجسته و نامدار ایرانی، شیخ‌الرئیس ابوعلی سینا و نامگذاری این روز به عنوان “پزشک” فرصتی است تا ضمن یادآوری اهمیت و جایگاه جامعه پزشکی، از تلاش و خدمات این عزیزان، هر چند ناچیز سپاسگزاری کرد.

ضمن تبریک این روز ارزشمند به پزشکان توانمند و گرانقدر ایران اسلامی و بالاخص شهر و استان مقدس قم، از درگاه حضرت احدیت توفیق بیش از گذشته این عزیزان را در راه خدمت به خلق و تلاش در جهت سلامت جامعه خواستارم.

دکتر سید مرتضی سقائیان‌نژاد
شهردار قم
1 شهریور ماه 1398